اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالأرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِيهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِي زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ كَأَنَّهَا كَوْكَبٌ دُرِّيٌّ يُوقَدُ مِنْ شَجَرَةٍ مُبَارَكَةٍ زَيْتُونَةٍ لا شَرْقِيَّةٍ وَلا غَرْبِيَّةٍ يَكَادُ زَيْتُهَا يُضِيءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ نُورٌ عَلَى نُورٍ يَهْدِي اللَّهُ لِنُورِهِ مَنْ يَشَاءُ وَيَضْرِبُ اللَّهُ الأمْثَالَ لِلنَّاسِ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ

آدرس جدید وبلاگ : meshkat.

مسابقه قرآن و عترت ویژه کارکنان دانشگاه آزاد واحد دماوند
نویسنده : مشکات - ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢۸ مهر ۱۳۸٩
 

اولین دوره مسابقه قرآن و عترت ویژه کارکنان در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود و این مسابقه در واحد دماوند نیز در دوبخش کتبی و شفاهی انجام می شود.
به گزارش " ایسکانیوز" پیش از این مسابقه سراسری قرآن و عترت در میان دانشجویان برگزار می شد و از سال جاری این مسابقه در میان کارکنان دانشگاهها هم خواهد بود .برگزاری موفق این مسابقه که به مطالعه و تعلیم دانش های دینی در زمینه قرآن و ائمه کمک شایانی کرده بود -دو زمینه ای که رکن اصلی دینی اسلام هستند -باعث شد تا این مسابقه گسترش پیدا کند.
این مسابقه در بخش کتبی با موضوع نماز و آشنایی با زندگانی پیامبر (ص) انجام می شود و در بخش شفاهی اذان ،حفظ و ترجمه جزء سی قرآن کریم و قرائت قرآن به روش های تحقیق و ترتیل از موضوعات این مسابقه هستند.
دفتر فرهنگ اسلامی واحد دماوند با تبلیغات متعدد کارکنان علاقه مند را به این مسابقه و آموزش غیر مستقیم مفاهیم قرانی و زندگانی اهل بیت ترغیب کرده است. در واحد دماوند کانون قران و عترت فعالیت های مستمر و مداومی را دارد و از جمله آن برگزاری این مسابقات است.


 
comment نظرات شما ()
 
 
تشکیل دومین جلسه شورای قرآن در دماوند
نویسنده : مشکات - ساعت ۱۱:۱٥ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۳ مهر ۱۳۸٩
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران ، علی ‌یوسفیان، کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی دماوند با اعلام این خبر گفت: در این جلسه که با حضور آقای حسین معتمد نیا ، فرماندار و رئیس شورای قران دماوند وکلیه اعضا تشکیل شد ، درباره موضوعات مختلف و مرتبط با فعالیت‌های قرآنی بحث و تبادل نظر شد. در ابتدای جلسه حجت الاسلام محسن کرمانی ، رئیس اداره تبلیغات اسلامی دماوند پس از تشریح اهمیت جلسات شورای قرآنی ، دو موضوع را بعنوان دستورجلسه مطرح کرده و گفت: موضوع اول تشکیل فرهنگسرای قرآن در شهرهای شهرستان و دومین موضوع ساماندهی آموزش قرآن در مدارس است که باید مورد بحث و بررسی قرار گیرد .

 در ادامه جلسه ، کرمانی و دیگر اعضا نیز در رابطه با اهمیت این دو موضوع نکاتی را مطرح و در نهایت مقرر شد با شهرداری ها درباره موضوع اول و با آموزش و پرورش درباره موضوع دوم رایزنی ونتیجه آن در جلسه آتی شورا مطرح شود. فرماندار دماوند در این جلسه گفت :  آموزش قرآن و ساماندهی آن از موضوعات مهمی است که همگی به اهمیت آن واقف هستیم و باید در جهت دسترسی مردم به مراکز آموزش قرآنی تسهیلات مورد نیاز را فراهم کنیم. گفتنی است این جلسه روز پنجشنبه هشتم مهر جاری در فرمانداری دماوند برگزار شد .


 
comment نظرات شما ()
 
 
ضعف دولت‌های اسلامی هتک حرمت قرآن کریم را رقم زد
نویسنده : مشکات - ساعت ۱٠:٢۸ ‎ق.ظ روز شنبه ۳ مهر ۱۳۸٩
 

مدیر حوزه علمیه دماوند با اشاره به هتک حرمت قرآن کریم، گفت: حرکت و خروش ملت‌های مسلمان جلوی اقدامات دشمنان را در سطح بین‌الملل خواهد گرفت.

حجت‌الاسلام رضا حاج آقایی، مدیر مدرسه علمیه امام صادق(ع) شهرستان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا با اشاره به هتک حرمت به قرآن کریم آن را حرکتی از پیش برنامه‌ریزی شده از سوی صهیونیزم جهانی دانست و گفت: دشمنان اسلام از این برنامه‌ریزی به نفع خود استفاده خواهند کرد.

وی با بیان این‌که دشمنان اسلام شمشیر خود را از رو بسته‌اند، افزود: هتک حرمت به مقدسات اسلام و قرآن‌سوزی اتفاق جدیدی نیست، اما رسانه‌ای کردن آن نشان از دشمنی آشکار مستکبران دارد.

مدیر مدرسه علمیه امام صادق(ع) شهرستان دماوند اظهار داشت: دشمنان اسلام چه روی حرکت، سازمان و برنامه منظم شروع به این عمل نابخردانه کرده‌اند یا از افرادی نادان به بهترین شکل بهره بردند، در هر صورت این قضیه با رهبری آمریکا، صهیویسم و مسیحیت صهیونیستی انجام شده است.

وی خاطرنشانکرد: رسانه‌ای کردن آتش زدن قرآن، یک حرکت جزئی، در نقطه‌ای کور و از روی عصبانیت و و جهل نیست، بلکه تصمیمی بزرگ است که نشان از ایستادن در مقابل مسلمانان و کامل کردن جنگ صلیبی دارد.

حجت‌الاسلام حاج آقایی در ادامه به نقش ملت‌های و دولت‌های اسلامی در برابر این هتک حرمت اشاره کرد و با بیان این‌که ملت‌ها و دولت‌های اسلامی هرقدر در برابر این قضیه کوتاه بیایند، دشمنان جری‌تر می‌شوند، گفت: حرکات ضد اسلامی که اکنون رسانه‌ای شده و روز به روز هم گسترش می‌یابد به سبب ضعف دولت‌های اسلامی است که به آنان جرأت چنین کاری را می‌دهد.

وی اضافه کرد: هرچند برخی از دولت‌های اسلامی از خروش ملت‌های خود ممانعت می‌کنند و بسیاری از این خروش‌ها را هم بعضاً سرکوب می‌کنند، اما باید بدانند پیام ملت‌ها بسیار مؤثر است و حرکت مثبت آنان قطعاً جلوی اقدامات دشمنان را در سطح بین‌الملل خواهد گرفت.

استاد حوزه علمیه دماوند با بیان این‌که هرچند کشیش مسیحی قرآن را آتش نزد، اما به وعده‌های خود عمل کرد و حرکتی را آغاز کرد که جلوی برخی فشارها گرفته شد، اظهار داشت: اگر ضعف برخی دولت‌های اسلامی نبود، این حرکت‌ و امسال آن به صورت مخفی هم انجام نمی‌شد.

وی در پایان خواستار معرفی صحیح قرآن در بین جوامع شد و با بیان این‌که حقانیت قرآن سبب معرفی آن در بین ملت‌های جهان می‌شود به دلایل اسلام‌هراسی مستکبران اشاره کرد و گفت: یکی از امامان جماعت شهری در آمریکا می‌گفت هر هفته چند نفر از مسیحیان به اسلام گرایش پیدا می‌کنند و این دشمنان اسلام را عصبانی کرده است.


 
comment نظرات شما ()
 
 
نمایشگاهی از آیات انجیل و تورات در دماوند بر پا شد
نویسنده : مشکات - ساعت ۱٠:٢٢ ‎ق.ظ روز شنبه ۳ مهر ۱۳۸٩
 

در پاسخ به عمل توهین آمیز و از پیش طراحی شده توسط ایادی صهیونیستی پیرامون قرآن کریم در چند روز اخیر، نمایشگاهی در راستای حرمت نهادن به ادیان ابراهیمی در دماوند برپا شد.

به گزارش ادیان نیوز، حجت الاسلام محمد علاءالدینی در حاشیه این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: حضور اقشار مختلف دماوند در  راهپیمایی روز گذشته نشانه عمق مبانی قرآن کریم در میان مردم مذهبی و فرهنگ دوست دماوند است که نظیر آن در روزهای پیروزی انقلاب اسلامی دیده شده بود.

این مسئول با اشاره به حوادث ناگوار اخیر دنیای اسلام خاطرنشان کرد: متاسفانه در روزهای اخیر حوادثی جانکاه در خصوص ملل مختلف دنیای اسلام به وقوع پیوسته است.

وی ادامه داد: نخستین رویداد که نشات گرفته از حادثه ای طبیعی بود را می توان به سیل ویرانگر کشور دوست، مسلمان و همسایه پاکستان نسبت داد که باید با تبعیت از فرمان رهبر فرزانه انقلاب به کمک هم کیشان خود بشتابیم.

علاءالدینی حادثه اهانت آمیز روزهای اخیر به قرآن کریم در ایالات متحده را طرحی از پیش تعیین شده دانست و افزود: دیگر حادثه ای که روح و جان مسلمین جهان را به درد آورد اقدام به سوزاندن نسخه هایی از قرآن کریم در ایالات متحده بود.

امام جمعه شهرستان دماوند بیان داشت: این رویداد زشت، تفرقه افکن، بی شرمانه و شنیع به رغم تمامی اعتراضات، هشدارها و اقدامات مسلمین جهان به وقوع پیوست و همگان آگاه باشند که این عمل تنها به عده ای خاص مرتبط نیست و بی شک طرحی صهیونیستی در پس آن نهفته است.

این مسئول با بیان اینکه عمل ننگین صورت گرفته، آخرین تیر دنیای استکبار بود، عنوان کرد: حادثه توهین آمیز مذکور با همه تلخی و به رغم هدف استکبار جهانی موجبات اتحاد ملل مسلمان جهان را فراهم خواهد کرد و این حرکت زشت که از اعمال ننگین سالهای گذشته نظیر نگارش کتاب آیات شیطانی آغاز شده بود به این آخرین تیر کمان دشمان اسلام ختم شده است.

وی از اجرای طرحی جهت تقابل فرهنگی با عمل توهین آمیز اخیر در دماوند خبر داد و گفت: بر طبق پیشنهادی صورت گرفته مقرر شد تا با استفاده از این فرصت نمایشگاهی در راستای ارج نهادن به تمامی ادیان ابراهیمی در شهرستان دماوند برگزار شود.

علاءالدینی ادامه داد: در این نمایشگاه ضمن ارائه نسخ قرآن کریم و تفهیم مبانی جانبخش این معجزه حضرت محمد(ص)، مصادیق و آیاتی از دو کتاب مقدس تورات و انجیل پیرامون بشارت به ظهور آخرین پیامبر مرسل از سوی پروردگار و ائمه اطهار(ع) در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.


 
comment نظرات شما ()
 
 
بیانیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن در محکوم نمودن اهانت به قرآن کریم
نویسنده : مشکات - ساعت ۱٠:٤۸ ‎ق.ظ روز جمعه ٢ مهر ۱۳۸٩
 

لا تحصی عجائبه و لا تبلی غرائبه (پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله)
شگفتی های قرآن هرگز تمام نمی شود و نوآوری های آن به کهنگی نمی گراید.
اسلام درون مایه نهضت ماست و قرآن عصاره آفتاب رسالت.
به گزارش آنا؛قرآن در نگاه ما پیامی است پاینده و پویا و کلامی است پایدار و پایا. از انسان، مسلمان می‌سازد و از مسلمان، سلمان.

قرآن شبنمی بود که از رگ های زمان جوشید و بر برگ های زمین آرمید. زمین را حیات داد و مسلمین را نجات.

قرآن برای مسلمانان «حبل المتین» است و برای دین باوران، «حق الیقین» .

قرآن نسیمی است از مینوی مینا و شمیمی است از شکوفه های شکوفا.

آن که از کوثر قرآن بنوشد، از زمزمه جان او زمزم جانان می جوشد.

ما بر این باوریم جامعه ای که می خواهد پیام پاینده این کتاب و پرچم بلند آفتاب را بر بلندای بام بشریت به اهتزاز درآورد، باید از آغاز شکوفایی، راز پویایی را فراگیرد و برگ های سبز جانش و گلبرگ های سرخ ایمانش از زلال قرآن صفا پذیرد.

ما مسلمانان بر این اعتقاد پای می فشریم که غنچه های استعدادهای انسانی در زلال قرآن می شکفندو دروغ سیاه شب را با فروغ نگاه کوکب می شکافند.

قرآن کتاب خداست است و آفتاب هدا، قرن هاست که بر سینه سپهر سعادت می درخشد و بشریت را بشارت می بخشد.

قرآن فانوس دلالت است در اقیانوس ضلالت؛ پیوسته در دل شب های تار بر فراز مناره نار، نور می افروزد و گمشدگان گرداب سرگشتگی را راه عبور می آموزد.

قران کریم به عنوان عالی ترین پیام آسمانی و متعالی ترین کلام وحیانی سربلند و سرافراز بر بلندای بام بشریت ایستاده و همه اعصار و امصار بشری را به شاهراه رفاه و رستگاری فرا می‌خواند.

قرآن کریم نه کتابی است که در تنگنای زمین و زمان بگنجد، بلکه پیامی آسمانی و کلامی یزدانی است که همه زمان ها را در می پوید و همه زمین ها و زمینه ها را می جوید تا بشریت سرگردان را به سرمنزل مقصود برساند.

اهانت به این مصباح هدایت و خورشید سعادت جفا به همه انسان های حق طلب و حقیقت جویی است که دل در گروی این فروغ بی دروغ دارند.

تمسک به حبل المتین قرآن و افشاندن بذر ایمان در دشت دل انسان تنها راه نجات و راز و رمز حیات است. قطراتی از زلال قرآن جاری در جویبار جان است که می تواند درهای کمال را بگشاید و زنگارهای ضلال را بزداید.

اگر بشریت امروز نهال قرآن را در دل بنشاند، فردا شاخه های سبز معرفت از جان هر جوان جوانه می زند و درختی پر برگ و بار می گردد که سوختگان کویر جهل می توانند در سایه سارش بیاسایند و بر برگ و بارش بیفزایند.

خفاشان شب پرست و کوردلان پست که با اهانت به ساحت مقدس قرآن به خیال واهی و باطل خود می کوشند تا این نور هدایت و فروغ فضیلت را خاموش کنند، به مصداق این آیه شریفه عرض خود می برند و زحمت ما می دارند:

«یُرِیدُونَ لِیُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ»

آنان مى‏خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش سازند، ولى خدا نور خود را کامل مى‏کند، هرچند کافران خوش نداشته باشند.

اکنون ما خدمتگزاران عرصه علم و دین ضمن محکوم کردن این تلاش های بی ثمر و اهانت های مستمر به ساحت قرآن، به همه حق طلبان جهان و داعیه داران فرهنگ و تمدن اعلام می کنیم که ما به عنوان پیروان این کتاب مقدس قرن هاست که پرچم علم، فرهنگ، تمدن و انسان دوستی را بر فراز چکاد انسانیت در اهتزاز داریم. و تا سایه گستری ندای امن و امان بر سراسر جهان از پای نمی نشینیم.

از درگاه خداوند بزرگ برای همه مشتاقان معرفت و دوستداران فضیلت، سلامت و موفقیت روزافزون مسئلت دارم.

می دانیم آنچه از دست ما برآید، پیشگاه رفیع قرآن را نشاید ؛ لیک امیدمندیم این خدمت ناچیز برای ما دستاویز باشد، تا از جای برخیزیم و دستی به دامن قرآن آویزیم.


 
comment نظرات شما ()
 
 
بیانیه ی بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور دماوند در محکوم نمودن اهانت به قرآن
نویسنده : مشکات - ساعت ۱۱:۱٦ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱ مهر ۱۳۸٩
 

(( و در جهان از آنهایی که به خدا نسبت دروغ دادند ستمکارتر کیست؟ آنان بر خدای خود عرضه داشته شوند و گواهان محشر گویند اینان هستند که بر خدای خود دروغ بستند , آگاه باشید که لعن خدا بر ستمکاران عالم است ))قرآن کریم - سوره مبارکه هود - آیه 18

امروز جهان اسلام و بشریت داغدار فاجعه ای تلخ و هتاکانه است که مسئول وقاحت عده ای نابخرد می باشد. بدون شک وقوع این حادثه غم بار پرده ای دیگر از حجاب مخملین و ظاهر فریب غرب استکباری و به ویژه آمریکای جنایتکار برداشت. 

 این گمان بی جا نیست که طرح این اقدام نامبارک از سوی سران سلطه و به خصوص رژیم غاصب و منحوس اسرائیل می باشد و این کشیش نمایِ دست نشانده تنها بیان کننده ومجری آن. از نشانه های نادانی او همین بس که همچون اربابان خویش بر طبل محاکمه ی اسلام در ماجرای یازدهم سپتامبر معروف می زند و در ادبیات بی ادبانه ی خویش به طور مستقیم به قرآن اشاره می کند.آیا این نمونه ی بارز دروغ بستن به خداوند نیست ؟!     به هر حال آنچه که حائز اهمیت است بازی های سیاسی و فریب کاری های غرب علیه اسلام و مسلمانان است.ایشان قرآن کریم را نه تنها در ظاهر مورد جسارت قرار داده اند که در باطن نیز.قطعا جزای شان با خداوند قادر متعال خواهد بود. همگان می دانند   که اینان دیگر بیش از این نمی توانند چهره ی پلید خود را لجن مال تر نمایند.فضاحتی بزرگ تر از این وجود ندارد که سران استکبار به کسانی که آشکار ونهان حرمت اسلام و مسلمانان را نادیده می گیرند لوح سپاس و یادبود اعطا   می کنند ! و به دست پروردگان شان افتخار می کنند !لیک وقتی خودشان جایزه ی صلح می گیرند دیگر جای هیچ توقعی باقی نمی ماند.    
 
اما در خطاب به آن ها می گوییم :
امروز همچون دیروز ها , جهان اسلام سر سوزنی از مقدسات خود کوتاه نخواهد آمد و آمریکا و جیره خوارانش را مسئول فجایعی چون اهانت به ساحت قرآن کریم و حمله به مسلمانان  ستم دیده ازسیل پاکستان و امثال این ها می داند.
 وخطاب به مسلمانان در سراسر دنیا عرض می نماییم :
امروز بیش از هر وقت دیگر و بیش از هر چیز دیگر به اتحاد و هم دلی نیاز است و سکوت عین خیانت است و بس.
 
در پایان این بی حرمتی آشکار را به محضر مبارک رسول اعظم (ص) و به محضر مبارک شریک القرآن , امام عصر (ارواحنا فداه) و جهان اسلام تسلیت عرض نموده و به طور قوی آن را محکوم می نماییم.ومشتاقانه و صبور در انتظار امیر غائب از نظر ونجات بخش هستی
 می گوییم : (( الیس الصبح بقریب..... ))      

والسلام علی من التبع الهدی

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور دماوند

به نقل از سایت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور دماوند


 
comment نظرات شما ()