اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالأرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِيهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِي زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ كَأَنَّهَا كَوْكَبٌ دُرِّيٌّ يُوقَدُ مِنْ شَجَرَةٍ مُبَارَكَةٍ زَيْتُونَةٍ لا شَرْقِيَّةٍ وَلا غَرْبِيَّةٍ يَكَادُ زَيْتُهَا يُضِيءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ نُورٌ عَلَى نُورٍ يَهْدِي اللَّهُ لِنُورِهِ مَنْ يَشَاءُ وَيَضْرِبُ اللَّهُ الأمْثَالَ لِلنَّاسِ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ

آدرس جدید وبلاگ : meshkat.

برگزاری مسابقه تفسیر نورالهدی ٣ همزمان با سایر نقاط کشور در دماوند
نویسنده : مشکات - ساعت ۱٠:۱٧ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٧ آبان ۱۳۸٩
 

مسابقه تفسیر نورالهدی ٣ همزمان با سایر نقاط کشور توسط اداره تبلیغات اسلامی دماوند در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران ، به گفته علی یوسفیان ، کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی دماوند ،این مسابقه با حضور ۴١نفر از خواهران و برادران برگزار شد .لازم به ذکر است مقدمات و تمهیدات این مسابقه از مدتها قبل آماده و حاضرین بدون هیچ گونه مشکلی این مسابقه را در ساعت ٣٠/٩ آغاز و ساعت ٣٠/١١ به پایان رساندند. وی افزود :نسبت به جمعیت دماوند ،شرکت کنندگان این مسابقه از این شهرستان، چهار برابر میانگین کشوری است . یوسفیان در پایان از اعلام نتایج این مسابقه طی یک ماه آینده در سایت تلاوت خبر داد .


 
comment نظرات شما ()
 
 
مسابقات قرآن کریم اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند برگزار شد
نویسنده : مشکات - ساعت ۱۱:٠۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢۳ آبان ۱۳۸٩
 

نفرات برتر سی و سومین دوره مسابقات حفظ، قرائت وترتیل قرآن کریم اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند جهت راه یابی به مرحله استانی معرفی شدند.

این مسابقات  در تاریخ ١٠ آبان ماه و با شرکت نزدیک به ١٣٠ نفر در دو گروه خواهران و برادران و در دو رده سنی زیر١۶ سال "شکوفه ها" وبالای ١۶ سال "بزرگسالان" در رشته‌های ترتیل، مفاهیم، حفظ دو و نیم‬ جزء، پنج جزء، ‪ ۱۰‬جزء و ‪ ۲۰‬جزء قرآن کریم برگزار شد.

امامزاده شمس الدین محمد محله فرامه

رقابت‌های بانوان در مجتمع فرهنگی ـ هنری کوثر و رقابت‌های آقایان در آستان امامزاده شمس‌الدین محمد (ع) واقع در شهرستان دماوند برپا شد.

در رشته قرائت بزرگسالان در قسمت برادران «محمد سلطانی» به عنوان نفر اول این مرحله از مسابقات شناخته شد.

همچنین در رشته قرائت این دوره از مسابقات «مهدی اسدالهی» و «سعید دژکام» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در رشته ترتیل و درمقطع سنی بزرگسال «مرتضی اسدالهی» ،«محمدرضا حاج علی اکبری» و«رحمت اسدپور» به ترتیب مقام های اول، دوم و سوم را به دست آوردند.

آزمون مفاهیم قرآن کریم

در رشته قرائت بزرگسالان در قسمت خواهران «سمیه مشهدی آقایی» به عنوان نفر اول، «نسیبه خدادادی» و «مونا وثوقی» به ترتیب به مقام های دوم و سوم دست یافتند.

در رشته ترتیل خواهران و درمقطع سنی بزرگسال «ثامنه زمانی» ،«زهره کشاورز» و«سید افسانه مشهدی»مقام های اول، دوم و سوم را به دست آوردند.

در رشته حفظ ١٠ جزء خواهران و درمقطع سنی بزرگسال «صدیقه شاداب» ،«اکرم سلمان» و«انسیه فروتن» حائز رتبه های اول، دوم و سوم شدند.

«حنیفی، دزفولی و دلپاک» داوران بخش آقایان و «جمالی، نیاورانی، صریحی‌نژاد» داوران بخش بانوان، صوت و لحن، تجوید، حُسن حفظ و وقف و ابتدا شرکت‌کنندگان را مورد ارزیابی قرار دادند.

داوران مسابقات

نفر برتر هر رشته در دی ماه سال ٨٩ در مرحله استانی به رقابت خواهد پرداخت.


 
comment نظرات شما ()
 
 
برگزاری آزمون طرح آموزشی- سنجشی دقایقی با قرآن در دماوند
نویسنده : مشکات - ساعت ٦:٠٤ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٢ آبان ۱۳۸٩
 

آزمون طرح آموزشی - سنجشی دقایقی با قرآن ،‌ویژه مبلغین و مبلغات دماوند به همت اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزارشد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران ، به گفته ارشاد حسینی ، کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی دماوند، این آزمون با حضور 33 تن از مبلغین و 48 تن از مبلغات درسالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی دماوند و سالن اجتماعات حوزه علمیه خواهران این شهرستان برگزار شد . ارشاد حسینی در ادامه افزود: به کسانی که در این آزمون موفق به کسب نمره قبولی شوند ،گواهینامه و به نفرات برتر هدایائی اهدا خواهد شد. گفتنی است این آزمون چهارم آبان جاری برگزار شد .


 
comment نظرات شما ()
 
 
اولین نشست فعالان قرآنی شهرستان دماوند
نویسنده : مشکات - ساعت ٥:٥۸ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٢ آبان ۱۳۸٩
 

اولین نشست فعالان قرآنی شهرستان دماوند با حضور استاد برجسته اخلاق حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری در مجتمع فرهنگی و هنری کوثر دماوند برگزار شد.

ابتدا حجت الاسلام و المسلمین مهدی زینلی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه دماوند به بررسی راهکارهای تشکیل انجمن های قرآنی و شناسایی استعداد ها و نخبگان قرآنی در شهرستان پرداخت و در ادامه قاریان شهرستان دماوند آیاتی از کلام اله مجیدرا تلاوت نمودند، سپس حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری طی سخنانی خواندن قرآن را باعث علو درجات انسان دانستند.

در پایان نیز مسابقه حضوری پیرامون مضامین قرآنی بین حاضرین در جلسه انجام شد. این نشست به همت اداره اوقاف و امور خیریه وبا همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند انجام گردید.


 
comment نظرات شما ()