اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالأرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِيهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِي زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ كَأَنَّهَا كَوْكَبٌ دُرِّيٌّ يُوقَدُ مِنْ شَجَرَةٍ مُبَارَكَةٍ زَيْتُونَةٍ لا شَرْقِيَّةٍ وَلا غَرْبِيَّةٍ يَكَادُ زَيْتُهَا يُضِيءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ نُورٌ عَلَى نُورٍ يَهْدِي اللَّهُ لِنُورِهِ مَنْ يَشَاءُ وَيَضْرِبُ اللَّهُ الأمْثَالَ لِلنَّاسِ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ

آدرس جدید وبلاگ : meshkat.

تجلیل از مربیان و مدیران مدارس قرآنی و دانش آموزان برتر قرآن شهرستان دماوند
نویسنده : مشکات - ساعت ۱٢:٢٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٠ تیر ۱۳٩٠
 

مشاور وزیر آموزش و پرورش و مدیرکل بنیاد عترت و نماز در کشور گفت: رسیدن به قله رفیع عالم معنا و حقیقت، توجه و اندیشه در آیات قرآن کریم است.

'محمد بنیادی' روز سه شنبه در همایش تجلیل از مربیان و مدیران مدارس قرآنی و دانش آموزان برتر قرآن شهرستان دماوند، با بیان اینکه حقیقت ترویج و تبلیغ پیام های الهی در خواندن و تلاوت قرآن کریم است، اظهار داشت: قرآن کریم کتابی پاسخگو است که بیشتر آیات آن به بیان سوالاتی می پردازد تا بین حق و باطل تفکیک ایجاد کند که هم قابل خواندن و هم ملموس است.
وی با بیان اینکه وظیفه ما در جامعه اسلامی ابلاغ و ترویج فرهنگ قرآنی است، افزود: قرآن کتاب وحی است که انسان را به درجات بالا می برد و او را هدایت می کند و این زمانی محقق می شود که به انس و الفت واقعی از قرآن برسیم.
بنیادی تصریح کرد: انسان با نیروی قرآن سبک بال می شود و موجب هدایت او در مسیر زندگی خواهد شد و این ما هستیم که با رها کردن کبر و غرور می توانیم در مسیر هدایت قرار گیریم.
مشاور وزیر و مدیرکل بنیاد عترت و نماز در کشور خاطرنشان کرد: قرآن کریم زیبایی گوش نواز، حس نواز و تصویر گری دارد که با خلقت انسان آغاز شد، زیرا روح هستی و انسانیت با حضور و بعثت پیامبر اکرم جان گرفت و زنده شد.
وی با بیان اینکه منطقی بودن انسان است که وی را از دیگر موجودات خلقت جدا می کند، گفت: با شکرگزاری به درگاه الهی می توانیم استفاده بهینه از همه ظرفیت های هستی را داشته باشیم، زیرا قرآن به همه می آموزد که شاد باشیم و از بدی ها و ناپاکی ها دوری کنیم تا این عقلی که مدخل ورودی حق قرار گرفته است، با نور الهی مزین شود.
بنیادی با بیان اینکه انسان با داشتن کتاب الهی از این عالم جدا شده و به عالم معنا سوق داده می شود، تصریح کرد: کتاب خدا برگرفته از کلمات طیبه است و انسان می تواند با توسل به خدا و رسول او و ائمه اطهار (ع) به حیات روحانی و جسمانی دست یابد.
بنیادی با بیان اینکه برگزاری پایگاه های تابستانی و افزایش مدارس قرآنی می تواند تاثیر بسزایی در گسترش فرهنگ قرآنی برای دانش آموزان داشته باشد، افزود: سال 90 سال جهش و حرکتی جهادی است که ضرورت دارد با همت تمام متصدیان این امر مهم سالی پر از معنویت را داشته باشیم.

 منبع: ایرنا


 
comment نظرات شما ()
 
 
اختصاص بودجه به فعالیت های قرآنی
نویسنده : مشکات - ساعت ۱٠:٢۱ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٠ تیر ۱۳٩٠
 
مدیر دفتر نشر و فرهنگ اسلامی صدا و سیما و عضو فراکسیون قرآن مجلس گفت: نیم در صد از بودجه دستگاه‌های ملی و استانی به فعالیت‌های قرآنی در قانون بودجه ۱۳۹۰ کشور اختصاص یافت.
به گزارش ایرنا، 'علیرضا تقی پور' روز سه شنبه در همایش تجلیل از مربیان و مدیران مدارس قرآنی و دانش آموزان برتر قرآن شهرستان دماوند که در سالن اجتماعات 'قدسیه' آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار داشت: آنچه به عنوان یک کتاب به ما امانت داده شده، قرآن کریم است که ضرورت دارد به آن توجه ویژه ای داشت و زمینه انس با این کتاب را فراهم نمود.
وی با اشاره به اینکه منشاء انس با این کتاب مقدس معرفی آن و ایجاد زمینه محبت است، تصریح کرد تا زمانی که با قرآن کریم دوست نباشیم و زمینه معرفی آن را به دیگران فراهم ننماییم، امکان انس با این کتاب ممکن نخواهد بود.
مدیر دفتر نشر و فرهنگ اسلامی صدا و سیما و عضو فراکسیون قرآن مجلس ادامه داد: انسان باید شناخت کاملی به کتاب الهی داشته باشد تا بتواند در خود زمینه علاقه و محبت را فراهم کند و ما هر چه به قرآن نزدیک شویم بیشتر با این کتاب انس می گیریم.
وی گفت: نخستین گام این است که دانش آموزان و فرزندان خود را با قرآن آشنا کنیم و به واسطه این آشنایی است که می توانیم با ایجاد کلاس های فرهنگی و قرآنی معرفت را گسترش دهیم.
تقی پور با بیان اینکه شهرستان دماوند یکی از شهرستان هایی است که قبل از انقلاب محل حضور مفسران و اندیشمندان قرآنی بوده و امروز نیز هست، افزود: یک منبر موفق، منبری است که برگرفته از کلام قرآنی باشد و انسان را به سوی پیام های قرآنی هدایت کند و راهی را برای علاقمندان باز نماید.
وی گفت: شهرستان دماوند با وجود این گونه اندیشمندان می تواند زمینه برگزاری برنامه ویژه تفسیر قرآن و کلاس های فرهنگی را افزایش دهد که این امر نیازمند حمایت مسوولان شهرستان است.
مدیر دفتر نشر و فرهنگ اسلامی صدا و سیما و عضو فراکسیون قرآن مجلس از ایجاد دو غرفه دشمن شناسی و فتنه شناسی در نمایشگاه قرآن اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه های ما در نمایشگاه قرآن برپایی دو غرفه دشمن شناسی و فتنه شناسی از دیدگاه قرآن کریم است که توجه به آن بسیار ضروری دارد.
تقی پور با اشاره به تخصیص اعتبار نیم درصدی از بودجه دستگاه های ملی و استانی به بخش آموزش قرآن افزود: با پیگیری‌های مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی کشور، اختصاص نیم در صد از بودجه دستگاه‌های ملی و استانی به فعالیت‌های قرآنی در قانون بودجه ۱۳۹۰ کشور به صورت الزامی تصویب شد.
وی تصریح کرد اعتبار بیش از ۱۷۰ هزار میلیارد تومان است که بخش اعظم آن به آموزش و پرورش واگذار شده تا بتوانیم با توسعه مدارس قرآنی، زمینه توسعه فرهنگ قرآنی را ایجاد نماییم.

 
comment نظرات شما ()