اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالأرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِيهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِي زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ كَأَنَّهَا كَوْكَبٌ دُرِّيٌّ يُوقَدُ مِنْ شَجَرَةٍ مُبَارَكَةٍ زَيْتُونَةٍ لا شَرْقِيَّةٍ وَلا غَرْبِيَّةٍ يَكَادُ زَيْتُهَا يُضِيءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ نُورٌ عَلَى نُورٍ يَهْدِي اللَّهُ لِنُورِهِ مَنْ يَشَاءُ وَيَضْرِبُ اللَّهُ الأمْثَالَ لِلنَّاسِ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ

آدرس جدید وبلاگ : meshkat.

برگزاری مراسم تجلیل از مربیان قرآنی توسط دارالقرآن کیلان دماوند
نویسنده : مشکات - ساعت ۱٠:٥٥ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۱ اردیبهشت ۱۳٩۱
 

مراسم تجلیل از معلمان قرآنی دارالقرآن کیلان دماوند به مناسبت هفته معلم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران،  به مناسبت بزرگداشت هفته معلم و به پاس قدردانی از زحمات مربیان برتر قرآنی کیلان،مراسمی در مسجدالرسول کیلان برگزار شد.

علی یوسفیان، کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی دماوند در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات مربیان و مسئولان دارالقرآن کیلان گفت: معلمی مقام بلندی است تا جایی که بزرگان دین ما درباره آن سخنان شکوهمندی را بیان کرده‌اند.

وی با اشاره به آیه 164 سوره آل عمران افزود: خداوند از پیامبرش به عنوان معلم یاد می‌کند. یوسفیان که در جمع قرآن آموزان این موسسه سخن می گفت، با اشاره به جایگاه قرآن آموزی، خطاب به آنان اظهار داشت: پیامبر اکرم (ص) در باره اهمیت قرآن آموزی می‌فرماید: بهترین شما کسی است که قرآن را فرا گیرد و به دیگران بیاموزد.

گفتنی است، در این مراسم که روز شنبه، 16 اردبهشت جاری برگزار شد، با اهدای لوح تقدیر، از چهار مربی قرآنی، به عنوان بانیان قرآن در شهر کیلان تقدیر شد.


 
comment نظرات شما ()
 
 
ثبت درخواست تاسیس دو موسسه قرآنی در تبلیغات اسلامی دماوند
نویسنده : مشکات - ساعت ۱٠:٥٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳٩۱
 

درخواست تاسیس دو موسسه قرآنی از سوی فعالان قرآنی دماوند در اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان ثبت شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، علی یوسفیان، کارشناس امور قرآنی تبلیغات اسلامی شهرستان دماوند با اعلام این خبر گفت: صبح یکشنبه، نهم اردیبهشت جاری، دو تن از فعالان قرآنی دماوند جهت ثبت درخواست تاسیس موسسات کوثر هدایت و نور الرحمان در سطح شهرستان دماوند، باحضور در اداره تبلیغات اسلامی اقدام کردند. یوسفیان تصریح کرد: هدف از تاسیس موسسات قرآنی، توسعه و ترویج فرهنگ ، معارف و آموزه‌های قرآنی بر اساس آیین نامه‌ها و سرفصل‌های سازمان دارالقرآن الکریم در رشته‌های مختلف روخوانی، روانخوانی، مفاهیم، ترجمه، تفسیر و تربیت معلمان قرآن مجرب در این زمینه‌هاست.گفتنی است، یکی از متقاضیان تاسیس، حافظ کل قرآن کریم و فردی توانا در زمینه امور قرآنی در سطح شهرستان است.


 
comment نظرات شما ()
 
 
افتتاحیه اولین نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دانش آموزان و معلمان قرآن پژوه
نویسنده : مشکات - ساعت ۱٢:۱٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳٩۱
 

در روز دوشنبه ۱۲/۲/۹1همزمان با برگزاری مراسم بزرگداشت مقام شامخ معلم نمایشگاه قرآن پژوهی مقطع ابتدایی در شهرستان دماوند افتتاح گردید و نمونه کارهای بر گزیده مدارس به نمایش در آمد.

در این مراسم که معاونت محترم آموزش ابتدایی سر کار خانم مسجل ،کارشناس آموزش ابتدایی جناب آقای رجبی و کارشناس گروههای آموزشی سرکار خانم محمدی وتعدادی ازمعلمان نیز حضور داشتند از طرح های قرآن پژوهی دانش آموزان و معلمان منطقه بازدید به عمل آمد وسرکار خانم مسجل از فعالیتهای انجام شده درمنطقه ابراز خرسندی نمودند. در پایان مراسم نیزنوآموزان پیش دبستانی پویش با اجرای صلوات های قرآنی فضایی آکنده از معنویت را خلق نمودند.

منبع: وبلاگ تخصصی انس با قرآن درمدارس دماوند


 
comment نظرات شما ()
 
 
بازدید کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی دماوند از موسسات قرآنی
نویسنده : مشکات - ساعت ۱۱:٠٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٢ اردیبهشت ۱۳٩۱
 

کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی و نماینده اتحادیه قرآنی دماوند، از موسسات و هیات های قرآنی این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، این بازدید به جهت بررسی چگونگی برگزاری کلاس های آموزش عمومی، تخصصی و طرح ارتقای شاخص های فرهنگی، از قبیل روخوانی، روانخوانی، مفاهیم، تفسیر، حفظ، استفاده از مربیان با تجربه و توانا و نحوه به کارگیری این موسسات و هیات ها از سرفصل ها و آیین نامه های سازمان دارالقرآن انجام شد.

علی یوسفیان، کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات دماوند در این بازدید گفت: متاسفانه در جامعه ای که زندگی می کنیم هنوز قرآن در خانواده ها و زندگی ما مهجور است پس باید تلاش کنیم قرآن جایگاه خودش را در جامعه پیدا کند.

 وی افزود: امیدواریم با تلاش و بکارگیری برنامه های صورت گرفته در زمینه قرآن شاهد روزی باشیم که بی سوادی قرآنی در جامعه ریشه کن شود و فرهنگ قرآنی در خانواده و جامعه جایگاه خودش را پیدا کند تا گفتار، رفتار و کردار ما متناسب با این فرهنگ نورانی شود. گفتنی است این بازدید ها، چهارم و پنجم اردیبهشت جاری از موسسه میقات القرآن و دارالقرآن کیلان و هیات های قرآنی پنج تن آل عبا و جوانان حضرت امیرالمومنین (ع) شهرستان دماوند انجام گرفت.


 
comment نظرات شما ()