اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالأرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِيهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِي زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ كَأَنَّهَا كَوْكَبٌ دُرِّيٌّ يُوقَدُ مِنْ شَجَرَةٍ مُبَارَكَةٍ زَيْتُونَةٍ لا شَرْقِيَّةٍ وَلا غَرْبِيَّةٍ يَكَادُ زَيْتُهَا يُضِيءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ نُورٌ عَلَى نُورٍ يَهْدِي اللَّهُ لِنُورِهِ مَنْ يَشَاءُ وَيَضْرِبُ اللَّهُ الأمْثَالَ لِلنَّاسِ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ

آدرس جدید وبلاگ : meshkat.

بیانیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن در محکوم نمودن اهانت به قرآن کریم
نویسنده : مشکات - ساعت ۱٠:٤۸ ‎ق.ظ روز جمعه ٢ مهر ۱۳۸٩
 

لا تحصی عجائبه و لا تبلی غرائبه (پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله)
شگفتی های قرآن هرگز تمام نمی شود و نوآوری های آن به کهنگی نمی گراید.
اسلام درون مایه نهضت ماست و قرآن عصاره آفتاب رسالت.
به گزارش آنا؛قرآن در نگاه ما پیامی است پاینده و پویا و کلامی است پایدار و پایا. از انسان، مسلمان می‌سازد و از مسلمان، سلمان.

قرآن شبنمی بود که از رگ های زمان جوشید و بر برگ های زمین آرمید. زمین را حیات داد و مسلمین را نجات.

قرآن برای مسلمانان «حبل المتین» است و برای دین باوران، «حق الیقین» .

قرآن نسیمی است از مینوی مینا و شمیمی است از شکوفه های شکوفا.

آن که از کوثر قرآن بنوشد، از زمزمه جان او زمزم جانان می جوشد.

ما بر این باوریم جامعه ای که می خواهد پیام پاینده این کتاب و پرچم بلند آفتاب را بر بلندای بام بشریت به اهتزاز درآورد، باید از آغاز شکوفایی، راز پویایی را فراگیرد و برگ های سبز جانش و گلبرگ های سرخ ایمانش از زلال قرآن صفا پذیرد.

ما مسلمانان بر این اعتقاد پای می فشریم که غنچه های استعدادهای انسانی در زلال قرآن می شکفندو دروغ سیاه شب را با فروغ نگاه کوکب می شکافند.

قرآن کتاب خداست است و آفتاب هدا، قرن هاست که بر سینه سپهر سعادت می درخشد و بشریت را بشارت می بخشد.

قرآن فانوس دلالت است در اقیانوس ضلالت؛ پیوسته در دل شب های تار بر فراز مناره نار، نور می افروزد و گمشدگان گرداب سرگشتگی را راه عبور می آموزد.

قران کریم به عنوان عالی ترین پیام آسمانی و متعالی ترین کلام وحیانی سربلند و سرافراز بر بلندای بام بشریت ایستاده و همه اعصار و امصار بشری را به شاهراه رفاه و رستگاری فرا می‌خواند.

قرآن کریم نه کتابی است که در تنگنای زمین و زمان بگنجد، بلکه پیامی آسمانی و کلامی یزدانی است که همه زمان ها را در می پوید و همه زمین ها و زمینه ها را می جوید تا بشریت سرگردان را به سرمنزل مقصود برساند.

اهانت به این مصباح هدایت و خورشید سعادت جفا به همه انسان های حق طلب و حقیقت جویی است که دل در گروی این فروغ بی دروغ دارند.

تمسک به حبل المتین قرآن و افشاندن بذر ایمان در دشت دل انسان تنها راه نجات و راز و رمز حیات است. قطراتی از زلال قرآن جاری در جویبار جان است که می تواند درهای کمال را بگشاید و زنگارهای ضلال را بزداید.

اگر بشریت امروز نهال قرآن را در دل بنشاند، فردا شاخه های سبز معرفت از جان هر جوان جوانه می زند و درختی پر برگ و بار می گردد که سوختگان کویر جهل می توانند در سایه سارش بیاسایند و بر برگ و بارش بیفزایند.

خفاشان شب پرست و کوردلان پست که با اهانت به ساحت مقدس قرآن به خیال واهی و باطل خود می کوشند تا این نور هدایت و فروغ فضیلت را خاموش کنند، به مصداق این آیه شریفه عرض خود می برند و زحمت ما می دارند:

«یُرِیدُونَ لِیُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ»

آنان مى‏خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش سازند، ولى خدا نور خود را کامل مى‏کند، هرچند کافران خوش نداشته باشند.

اکنون ما خدمتگزاران عرصه علم و دین ضمن محکوم کردن این تلاش های بی ثمر و اهانت های مستمر به ساحت قرآن، به همه حق طلبان جهان و داعیه داران فرهنگ و تمدن اعلام می کنیم که ما به عنوان پیروان این کتاب مقدس قرن هاست که پرچم علم، فرهنگ، تمدن و انسان دوستی را بر فراز چکاد انسانیت در اهتزاز داریم. و تا سایه گستری ندای امن و امان بر سراسر جهان از پای نمی نشینیم.

از درگاه خداوند بزرگ برای همه مشتاقان معرفت و دوستداران فضیلت، سلامت و موفقیت روزافزون مسئلت دارم.

می دانیم آنچه از دست ما برآید، پیشگاه رفیع قرآن را نشاید ؛ لیک امیدمندیم این خدمت ناچیز برای ما دستاویز باشد، تا از جای برخیزیم و دستی به دامن قرآن آویزیم.


 
comment نظرات شما ()