اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالأرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِيهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِي زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ كَأَنَّهَا كَوْكَبٌ دُرِّيٌّ يُوقَدُ مِنْ شَجَرَةٍ مُبَارَكَةٍ زَيْتُونَةٍ لا شَرْقِيَّةٍ وَلا غَرْبِيَّةٍ يَكَادُ زَيْتُهَا يُضِيءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ نُورٌ عَلَى نُورٍ يَهْدِي اللَّهُ لِنُورِهِ مَنْ يَشَاءُ وَيَضْرِبُ اللَّهُ الأمْثَالَ لِلنَّاسِ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ

آدرس جدید وبلاگ : meshkat.

مسابقه قرآن و عترت ویژه کارکنان دانشگاه آزاد واحد دماوند
نویسنده : مشکات - ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢۸ مهر ۱۳۸٩
 

اولین دوره مسابقه قرآن و عترت ویژه کارکنان در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود و این مسابقه در واحد دماوند نیز در دوبخش کتبی و شفاهی انجام می شود.
به گزارش " ایسکانیوز" پیش از این مسابقه سراسری قرآن و عترت در میان دانشجویان برگزار می شد و از سال جاری این مسابقه در میان کارکنان دانشگاهها هم خواهد بود .برگزاری موفق این مسابقه که به مطالعه و تعلیم دانش های دینی در زمینه قرآن و ائمه کمک شایانی کرده بود -دو زمینه ای که رکن اصلی دینی اسلام هستند -باعث شد تا این مسابقه گسترش پیدا کند.
این مسابقه در بخش کتبی با موضوع نماز و آشنایی با زندگانی پیامبر (ص) انجام می شود و در بخش شفاهی اذان ،حفظ و ترجمه جزء سی قرآن کریم و قرائت قرآن به روش های تحقیق و ترتیل از موضوعات این مسابقه هستند.
دفتر فرهنگ اسلامی واحد دماوند با تبلیغات متعدد کارکنان علاقه مند را به این مسابقه و آموزش غیر مستقیم مفاهیم قرانی و زندگانی اهل بیت ترغیب کرده است. در واحد دماوند کانون قران و عترت فعالیت های مستمر و مداومی را دارد و از جمله آن برگزاری این مسابقات است.


 
comment نظرات شما ()