اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالأرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِيهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِي زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ كَأَنَّهَا كَوْكَبٌ دُرِّيٌّ يُوقَدُ مِنْ شَجَرَةٍ مُبَارَكَةٍ زَيْتُونَةٍ لا شَرْقِيَّةٍ وَلا غَرْبِيَّةٍ يَكَادُ زَيْتُهَا يُضِيءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ نُورٌ عَلَى نُورٍ يَهْدِي اللَّهُ لِنُورِهِ مَنْ يَشَاءُ وَيَضْرِبُ اللَّهُ الأمْثَالَ لِلنَّاسِ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ

آدرس جدید وبلاگ : meshkat.

مرحله اول مسابقه قرآن و عترت در شهرستان دماوند برگزار شد
نویسنده : مشکات - ساعت ۱٠:۳٥ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱ آذر ۱۳۸٩
 

مرحله اول مسابقه سراسری 'قرآن و عترت' در بین دانشجویان ، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان دماوند برگزار شد .

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند اظهار داشت : این مسابقه با هدف ترویج فرهنگ قرآنی، حفظ جایگاه قرآن و عترت در دانشگاه و بین دانشجویان و تقویت استعدادهای خوب علاقمندان در پرورش صدا، تجوید و دستگاههای قرآنی و ارتقاء بخشیدن به آن در روز های ٢٨ و ٢٩ آبان ماه جاری برگزار شد.
'محمود صفری' با اعلام اینکه این مسابقه در بین دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه برگزار شد ، افزود : نفرات برتر مسابقه شفاهی قرآن و عترت به منطقه هشت دانشگاه آزاد اسلامی و مسابقات نهایی که به صورت کشوری برگزار می شود راه خواهند یافت.
وی گفت : این مسابقه در بخش های مختلفی همچون ترجمه و تفسیر قرآن کریم، زندگانی چهارده معصوم ، حفظ و ترجمه ادعیه و زیارت، نماز و احکام، ترجمه قرآن کریم به زبان انگلیسی و رشته های قرائت، ترتیل و حفظ قرآن نیز در بخش های جزء یک تا پنج، یک تا ده ، یک تا بیست و کل قرآن برگزار شد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند گفت : اول تا ١۵ آبان ماه زمان ثبت نام برای شرکت در مسابقه قرآن و عترت تعیین شده بود و مسابقه نیز در تاریخهای ٢٨ و ٢٩ برگزار شد و زمان برگزاری مرحله بعدی نیز بزودی اعلام می شود.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)


 
comment نظرات شما ()