اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالأرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِيهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِي زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ كَأَنَّهَا كَوْكَبٌ دُرِّيٌّ يُوقَدُ مِنْ شَجَرَةٍ مُبَارَكَةٍ زَيْتُونَةٍ لا شَرْقِيَّةٍ وَلا غَرْبِيَّةٍ يَكَادُ زَيْتُهَا يُضِيءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ نُورٌ عَلَى نُورٍ يَهْدِي اللَّهُ لِنُورِهِ مَنْ يَشَاءُ وَيَضْرِبُ اللَّهُ الأمْثَالَ لِلنَّاسِ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ

آدرس جدید وبلاگ : meshkat.

سی و چهارمین دوره از مسابقات قرآن کریم در دماوند برگزار می شود
نویسنده : مشکات - ساعت ٤:٥٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٠ شهریور ۱۳٩٠
 

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند از برگزاری سی و چهارمین دوره از مسابقات حفظ، قرائت، ترتیل و مفاهیم قرآن کریم در شهرستان دماوند خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین 'محمد زینلی' با اشاره به سخن امام صادق(ع)، اظهار داشت: هر کس قرآن را بیاموزد در حالیکه جوان مومنی باشد، قرآن با گوشت و پوستش آمیخته می شود.
وی با اشاره به برگزاری سی و چهارمین دوره مسابقات حفظ ، قرائت ، ترتیل و مفاهیم قرآن کریم اداره کل اوقاف و امورخیریه استان تهران و شهرستان دماوند تصریح کرد این مسابقه با هدف ترویج فرهنگ قرآنی و قرآن آموزی در مکان های مناسب سازمان چون بقاع متبرکه برگزار می شود.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند با اشاره به اینکه این مسابقه در رشته های مختلف ، اعم از خواهران و برادران می باشد، افزود: حفظ یک، دو و نیم و پنج جزء از قرآن کریم مخصوص متسابقین (زیر 16 سال ) و حفظ ده، 20و 30 جزء قرآن، قرائت ، ترتیل برای نوجوانان و بزرگسال است.
وی رشته های مفاهیم تخصصی را ویژه بزرگسالان اعلام کرد و گفت: هر نفر فقط می تواند در یکی از رشته های حفظ ، قرائت یا ترتیل شرکت نمایند و شرکت در رشته مفاهیم تخصصی به عنوان رشته دوم بلامانع است.
زینلی با اشاره به ارائه مدارک ثبت نام و در دست داشتن تصویر کامل صفحات شناسنامه و دو قطعه عکس سه در چهار، افزود: این دوره از مسابقات از تاریخ یکم شهریور ماه آغاز و تا 31 شهریور ماه ادامه دارد.
وی ادامه داد: نفرات برتر مرحله استانی سال گذشته در رشته های حفظ ده، 20 و 30جزء قرآن، ترتیل و قرائت چه در بخش شکوفه ها و چه بزرگسال در صورت عدم شرکت در مرحله شهرستانی می توانند، مستقیما به مرحله استانی راه یابند.
وی با اشاره به آزمون شرط ورود در این دوره از مسابقات نیز خاطر نشان کرد: شرکت در آزمون کتبی مفاهیم قرآن کریم برای تمامی شرکت کنندگان در رشته های مختلف، اعم از خواهران و برادران در مسابقات شهرستانی و استانی و کشوری قرآن کریم الزامی است و ملاک حضور در مسابقات نیز کسب 60درصدی نمره قبولی در آزمون فوق می باشد .
رییس اداره اوقاف دماوند اعلام کرد این دوره از مسابقات که در مهر ماه برگزار می شود، سه نفر برتر از هر ناحیه به مرحله استانی راه پیدا می کند.

منبع:ایرنا


 
comment نظرات شما ()