اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالأرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِيهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِي زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ كَأَنَّهَا كَوْكَبٌ دُرِّيٌّ يُوقَدُ مِنْ شَجَرَةٍ مُبَارَكَةٍ زَيْتُونَةٍ لا شَرْقِيَّةٍ وَلا غَرْبِيَّةٍ يَكَادُ زَيْتُهَا يُضِيءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ نُورٌ عَلَى نُورٍ يَهْدِي اللَّهُ لِنُورِهِ مَنْ يَشَاءُ وَيَضْرِبُ اللَّهُ الأمْثَالَ لِلنَّاسِ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ

آدرس جدید وبلاگ : meshkat.

فرماندار دماوند: قرآن کریم برنامه کامل زندگی در دنیا و سعادتمندی در آخرت است
نویسنده : مشکات - ساعت ۳:٤٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٥ مهر ۱۳٩٠
 

فرماندار شهرستان دماوند در جلسه شورای قرآنی که به منظور تدوین برنامه های قرآنی در شهرستان برگزار شد، گفت: قرآن، نسخه ای است که آفریدگار برای روش زندگی در دنیا و سعادت در آخرت نازل کرده است و توجه به ترویج فرهنگ قرآنی از ضروریات جامعه اسلامی است.


علیرضا قاسمی با بیان اهمیت و جایگاه قرآن کریم افزود: نبی مکرم اسلام (ص) در حدیث ثقلین از قرآن و اهل بیت به عنوان دو یادگار یاد می نمایند که این موضوع نشان دهنده اهمیت والای جایگاه قرآن است که همگی باید بدان تمسک جوئیم.

وی بیان داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که بر پایه دستورات قرآن کریم بنا شده است قرآن را وارد زندگی اجتماعی مردم ساخت، اما هنوز با جامعه آرمانی قرآنی فاصله داریم که باید با اقدامات هماهنگ و برنامه های ویژه این فاصله را کم کنیم.

فرماندار شهرستان دماوند خاطر نشان ساخت: اگر بخواهیم فعالیتهای قرآنی را همسو کنیم این شورای قرآنی جایگاه خوبی است که طرح ها و برنامه های جامع با اهدافی که در خود قرآن تعریف شده تدوین و اجرا گردد.

وی شورای قرآنی را برایند توان اجرایی شهرستان دانست و افزود: تدوین فرهنگ قرآنی و ترویج آن در جامعه، بیان و آموزش مفاهیم قرآنی و پیاده سازی احکام قرآنی می تواند از اهداف این شورا تلقی گردد.

قاسمی مهمترین دوره را برای رشد فرهنگ قرآنی مدارس عنوان کرد و اظهار داشت: در این مقطع ذهن و فکر انسان آمادگی پذیرش بهتری را دارد و اگر این آموزش از این دوران آغاز گردد هیچ گاه فراموش نخواهد شد و تا انتها در زندگی فرد جریان خواهد داشت.

فرماندار شهرستان دماوند در پایان به همه دستگاه ها توصیه کرد ، اولاً برنامه های قرآنی خود را با سازمان تبلیغات اسلامی جهت بالا بردن کیفیت هماهنگ سازند و همچنین ادارات و دوایر دولتی نسبت به برگزاری جلسات قرآنی و ارتقاء سطح فرهنگ قرآنی کارکنان خود اقدام نمایند.


 
comment نظرات شما ()