اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالأرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِيهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِي زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ كَأَنَّهَا كَوْكَبٌ دُرِّيٌّ يُوقَدُ مِنْ شَجَرَةٍ مُبَارَكَةٍ زَيْتُونَةٍ لا شَرْقِيَّةٍ وَلا غَرْبِيَّةٍ يَكَادُ زَيْتُهَا يُضِيءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ نُورٌ عَلَى نُورٍ يَهْدِي اللَّهُ لِنُورِهِ مَنْ يَشَاءُ وَيَضْرِبُ اللَّهُ الأمْثَالَ لِلنَّاسِ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ

آدرس جدید وبلاگ : meshkat.

فرماندار دماوند:ارتقای مسائل فرهنگی و تربیتی مدنظر قرار گیرد
نویسنده : مشکات - ساعت ۱:٢٧ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٩ آذر ۱۳٩٠
 

فرماندار شهرستان دماوند گفت: ارتقای مسائل فرهنگی و تربیتی، هدف شورای آموزش و پرورش است که باید همواره مدنظر قرار گیرد.

علیرضا قاسمی‏فرزاد در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: توجه به ارتقای مسائل فرهنگی و تربیتی از اهداف شورای آموزش و پرورش است.
فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به اهمیت توجه به فرهنگ و تربیت نسل آینده در مدارس افزود: مسائل مربوط به سخت‏افزارهای آموزشی با توجه به تصمیمات کشوری و استانی صورت می‏پذیرد؛ اما تصمیم‏گیری موضوعات فرهنگی و تربیتی باید در شورای آموزش و پرورش و با لحاظ کردن ظرفیت‏های و ساختارهای منطقه انجام گیرد.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند به موضوع غیبت دانش‏آموزان مخصوصاً دانش‏آموزان مقطع دبیرستانی اشاره کرد و اظهار داشت: مدیران مدارس در مقاطع دبیرستان و راهنمایی باید حساسیت ویژه‏ای به این موضوع داشته باشند و هرگونه غیبت دانش‏آموزان را به اولیا اطلاع دهند تا جلوی مشکلات بعدی که ممکن است صورت گیرد، گرفته شود.
فرماندار شهرستان دماوند در ادامه با پیشنهاد تقدیر از دانش‏آموزان برتر و دانشجویان رتبه‏های برتر کنکور موافقت و تصریح کرد: تقدیر از دانش‏آموزان و دانشجویان کار بسیار خوب و پسندیده‏ای است که می‏تواند باعث تشویق دانش‏آموزان دیگر شود.
قاسمی‏فرزاد اضافه کرد: این همایش در دهه مبارک فجر و با استفاده از همه امکانات شهرستانی برگزار خواهد شد.
وی در خاتمه به موضوع توجه به قرآن و فرهنگ قرآنی در مدارس اشاره کرد و بیان داشت: در شهرستان دماوند، 23 مدرسه قرآنی در حال فعالیت است که می‏تواند زمینه خوبی برای ترویج فرهنگ حفظ قرآن ایجاد کند.
فرماندار شهرستان دماوند افزود: همچنین با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم حفظ قرآن، در این زمینه آموزش و پرورش آمادگی دارد تا از دانش‏آموزان و معلمان برای حفظ قرآن مجید ثبت‌نام به عمل آورد.


 
comment نظرات شما ()