اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالأرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِيهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِي زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ كَأَنَّهَا كَوْكَبٌ دُرِّيٌّ يُوقَدُ مِنْ شَجَرَةٍ مُبَارَكَةٍ زَيْتُونَةٍ لا شَرْقِيَّةٍ وَلا غَرْبِيَّةٍ يَكَادُ زَيْتُهَا يُضِيءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ نُورٌ عَلَى نُورٍ يَهْدِي اللَّهُ لِنُورِهِ مَنْ يَشَاءُ وَيَضْرِبُ اللَّهُ الأمْثَالَ لِلنَّاسِ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ

آدرس جدید وبلاگ : meshkat.

فرماندار دماوند:دماوند ظرفیت شکل گیری شهر قرآنی را دارد
نویسنده : مشکات - ساعت ٦:۱٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٧ آذر ۱۳٩٠
 

فرماندار شهرستان دماوند گفت: این شهرستان ظرفیت لازم را برای شکل گیری شهر قرآنی دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، علیرضا قاسمی فرزاد ظهر شنبه در جلسه شورای قرآن شهرستان دماوند که در فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: شهرستان دماوند با وجود داشتن مردمی متدین و معتقد، ظرفیت لازم را برای تبدیل شدن به شهر قرآنی دارد.
وی اضافه کرد: وجود یک مرکز قرآنی در سطح شهر نیازی است که می توان با در اختیار قرار گرفتن یکی از مدارس بدون استفاده و قابل بازسازی در شهرستان دماوند با همت ستاد نوسازی مدارس منطقه و مدیریت آموزش و پرورش، آن را برطرف کرد.
فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: به فرموده مقام معظم رهبری تربیت 10 میلیون حافظ قرآنی یک امر مورد توجه و ضروری برای کشور اسلامی ایران است.
قاسمی فرزاد تصریح کرد: این حرکت بزرگ برای ایجاد 2 میلیون حافظ فرهنگی از سوی آموزش و پرورش تقویت شد که ایجاد یک مرکز قرآنی در شهرستان دماوند می تواند زمینه ای برای تربیت و معرفی حافظان شهرستانی به ویژه فرهنگیان در استان تهران باشد.
وی ایجاد مرکز قرآنی با هدف پرورش حافظان و قاریان قرآن از سن کودکی تا میانسالی را یکی از برنامه های شایسته آموزش و پرورش شهرستان دماوند عنوان کرد.
فرماندار شهرستان دماوند گفت: این مهم می تواند در توسعه و ترویج قرآن، مبانی قرآنی، قرائت و حفظ قرآن بسیار موثر باشد.
قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه توجه به مفهوم واقعی قرآن به عنوان درس زندگی برای هدایت بشر، خاطرنشان کرد: اگر چه روح قرآن، انسان را حتی در هنگام قرائت و آموزش همراهی می کند اما لازم است برای تاثیرگذاری بیشتر این کتاب آسمانی در زندگی از تفسیر قرآن در کلاس های آموزشی نیز بهره جست.
وی معرفی شهرستان دماوند به عنوان شهری قرآنی را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: ایجاد یک شهر قرآنی نیاز به بستر و شرایط مناسبی دارد که با توجه به زیرساخت های موجود در شهرستان دماوند به عنوان دارالمومنین، می توان زمینه ایجاد شهر قرآنی را فراهم کرد.
فرماندار شهرستان دماوند گفت: ایجاد شهر قرآنی در شهرستان دماوند می تواند در تحکیم بنیاد خانواده و ترویج قرآن در بین جوانان بیش از پیش تاثیرگذار باشد.


 
comment نظرات شما ()