اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالأرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِيهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِي زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ كَأَنَّهَا كَوْكَبٌ دُرِّيٌّ يُوقَدُ مِنْ شَجَرَةٍ مُبَارَكَةٍ زَيْتُونَةٍ لا شَرْقِيَّةٍ وَلا غَرْبِيَّةٍ يَكَادُ زَيْتُهَا يُضِيءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ نُورٌ عَلَى نُورٍ يَهْدِي اللَّهُ لِنُورِهِ مَنْ يَشَاءُ وَيَضْرِبُ اللَّهُ الأمْثَالَ لِلنَّاسِ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ

آدرس جدید وبلاگ : meshkat.

راه‏اندازی 80 هیئت و 24 مدرسه قرآنی در دماوند
نویسنده : مشکات - ساعت ۱۱:٢۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٥ بهمن ۱۳٩٠
 

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند از طراحی و راه‏اندازی 80 هیئت و 24 مدرسه قرآنی در سطح این شهرستان خبر داد.

سیدقاسم حسینی در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در شرق استان تهران اظهار کرد: یکی از اقدامات شایسته وزارت آموزش و پرورش تاکید بر اهمیت حفظ قرآن کریم است.
وی ادامه داد: این مهم از جمله تاکیدات مقام عظمای ولایت بود که از سوی وزارتخانه آموزش و پرورش مورد تبعیت قرار گرفت.
حسینی از ثبت اطلاعات بیش از 20 درصد دانش‏آموزان دماوندی در این طرح خبر داد و افزود: مسئولان امر در این زمینه سامانه‏ای برای ثبت اطلاعات دانش‏آموزان و همکاران فرهنگی معرفی کردند.
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند تصریح کرد: پس از اعلام این سامانه اینترنتی، بیش از 20 درصد دانش‏آموزان شهرستان دماوند اطلاعات خود را در آن وارد کردند.
وی اضافه کرد: در حال حاضر دانش‏آموزان ثبت‏نامی در این تارنما، بخشی از برنامه‏های روزانه خود را به حفظ آیات شریفه قرآن کریم اختصاص داده‏اند.
حسینی از راه‏اندازی هیئت‏ها و مدارس قرآنی در دماوند خبر داد و افزود: شهرستان دماوند از دیرباز تاکنون به حضور مردمی دین‏دار و حافظ قرآن کریم شهره خاص و عام بوده و هست.
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند تصریح کرد: از این‌رو به شایستگی نام خطه شهیدپرور دماوند را سرزمین "دارالمومنین" نامیده‏اند.
وی ادامه داد: با توجه به این ویژگی فرهنگی و دینی بارز اهالی شریف شهرستان دماوند، لزوم ایجاد امور سخت‏افزاری و نرم‏افزاری حفظ و توسعه مبانی قرآن کریم پیش از ابلاغیه‏های آموزش و پرورش در این دیار، احساس، مطالبه و اجرایی شد.
حسینی افزود: بنابراین مردم شهرستان دماوند پیش از این شاهد طراحی، گشایش و راه‏اندازی 24 مدرسه و بیش از 80 هیئت قرآنی بودند.
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند ادامه داد: در حال حاضر دانش‏آموزان دماوندی به همراه اولیای خود از مواهب و برکات معنوی حضور در این هیئت‏ها و مدارس قرآنی بهره‏مند می‏شوند.


 
comment نظرات شما ()