اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالأرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِيهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِي زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ كَأَنَّهَا كَوْكَبٌ دُرِّيٌّ يُوقَدُ مِنْ شَجَرَةٍ مُبَارَكَةٍ زَيْتُونَةٍ لا شَرْقِيَّةٍ وَلا غَرْبِيَّةٍ يَكَادُ زَيْتُهَا يُضِيءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ نُورٌ عَلَى نُورٍ يَهْدِي اللَّهُ لِنُورِهِ مَنْ يَشَاءُ وَيَضْرِبُ اللَّهُ الأمْثَالَ لِلنَّاسِ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ

آدرس جدید وبلاگ : meshkat.

ثبت‏نام 4 هزار دانش‏آموز دماوندی در دوره‏های حفظ قرآن
نویسنده : مشکات - ساعت ۱٠:۱٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱ اسفند ۱۳٩٠
 

معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند از ثبت‏نام نزدیک به 4 هزار دانش‏آموز این شهرستان برای گذران دوره‏های حفظ قرآن کریم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس احمد مرادیان صبح امروز در جمع فرهنگیان شهرستان دماوند اظهار داشت: حفظ قرآن کریم خود مانعی برای آسیب بدنه فرهنگی در قبال تهاجم فرهنگی دشمن است. وی ادامه داد: مردم مسلمان در کشورهایی مانند تونس، مصر و لیبی که تحت سیطره دیکتاتورهای خودکامه وابسته به دستگاه استکبار جهانی قرار دارند، در آن اوضاع ضددینی به طور گسترده حافظ کلام‏الله مجید هستند.

مرادیان با تاکید بر لزوم حفظ قرآن توسط مدیران مدارس سطح شهرستان دماوند پیش از دانش‏آموزان خاطرنشان کرد: مدیران مدارس، معاونان آنها و مربیان پرورشی خود باید دستکم نیمی از یک جزء قرآن را طی این طرح حفظ کنند. معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند اضافه کرد: پیش از این مشکلاتی در زمینه تارنمای ثبت اطلاعات دانش‏آموزان برای ثبت‏نام و شرکت در دوره‏های حفظ قرآن کریم وجود داشت.

وی ادامه داد: به مدد و یاری مسئولان اداره ‏کل آموزش و پرورش شهرستان‏های استان تهران این سایت باز و ثبت‏نام در آن جریان دارد. مرادیان خواستار طراحی برنامه‏های مختلف از سوی معلمان برای دانش‏آموزان شد و افزود: در حال حاضر یکی از دردهای نظام آموزشی فقدان طرح و برنامه از سوی معلمان است.

معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند ادامه داد: از این رو همه معلمان سطح شهرستان دماوند را به داشتن برنامه در سر کلاس درس توصیه می‏کنم. وی افزود: به یاری باری تعالی حفظ قرآن و تبیین درس‏های این کتاب انسان‏ساز در مدارس شهرستان دماوند به برترین برنامه‏های این مراکز آموزشی مبدل می‏شود.


 
comment نظرات شما ()