اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالأرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِيهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِي زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ كَأَنَّهَا كَوْكَبٌ دُرِّيٌّ يُوقَدُ مِنْ شَجَرَةٍ مُبَارَكَةٍ زَيْتُونَةٍ لا شَرْقِيَّةٍ وَلا غَرْبِيَّةٍ يَكَادُ زَيْتُهَا يُضِيءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ نُورٌ عَلَى نُورٍ يَهْدِي اللَّهُ لِنُورِهِ مَنْ يَشَاءُ وَيَضْرِبُ اللَّهُ الأمْثَالَ لِلنَّاسِ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ

آدرس جدید وبلاگ : meshkat.

شکوفه های مهدهای کودک شهرستان دماوند، مزین به کلام نور شدند
نویسنده : مشکات - ساعت ٢:۳٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٤ اسفند ۱۳٩٠
 

 بهزیستی شهرستان دماوند در روزهای پایانی سال با برپایی جشن شکوفه ها، مهدهای کودک شهرستان را با آیات نورانی قرآن منور کرد.

به گزارش ایرنا سالن جلسات بهزیستی 'حورا' در شهر رودهن روز دوشنبه، در حالی میزبانی غنچه های نوشکفته مهدهای کودک شهرستان دماوند را عهده دار بود، که آیات نورانی قرآن و پیام های دینی سالن جلسه را عطرآگین کرده بود.

حضور یکصد کودک از مهدهای دولتی و خصوصی شهرستان دماوند میهمانان کوچک و معصومی بودند که خود را برای شرکت در مسابقات 'اذان، صحت قرائت نماز و حفظ قرآن کریم' در 'پنجمین جشنواره فرهنگی قرآنی مهدهای کودک' اداره بهریستی دماوند آماده کرده بودند. بیان واژه های نماز و آیات قرآنی از زبان کودکان معصوم با نوای شیرین و دلنشین آنان فضای معنویی را ایجاد کرده بود و سکوت حاکم بر سالن بیانگر توجه خاص کوچک و بزرگ حاضر در مراسم را نشان می داد.

مهدهای کودک خطوط مقدم آموزش آموزه های قرآنی و دینی است

مدیر بهزیستی شهرستان دماوند هدف اساسی از برگزاری این مراسم را نهادینه کردن آموزش های پایه ای و اساسی برای نونهالان میهن عزیز اسلامی عنوان کرد و افزود: مهدهای کودک، خطوط مقدم و مهمی برای آموزش آموزه های قرآنی و دینی است.

'رضا ایرانشاهی' یادگیری و آموزش آموزه های قرآنی در سنین کودکی را در نقش بستن این آموزه ها در ذهن کودکان بسیار با اهمیت دانست و گفت: آنچه کودکان در سنین پایین می آموزند در تمامی مراحل زندگی آنان و اهداف و برنامه هایشان راهگشا خواهد بود.

وی آگاهی از مسایل دینی و قرآنی را در زندگی انسان بسیار تاثیرگذاردانست و افزود: بهترین دوران برای آموزش کودکان زمانی است که ذهن آنان به دور از هیاهوهای زندگی آماده دریافت مطالب است و این آموزه ها بدون فراموش شدن در آینده سازی کودکان نقش مهمی خواهد داشت.

ایرانشاهی، تفاوت پنجمین جشنواره قرآنی مهدهای کودک شهرستان دماوند را در پذیرفتن مسؤولیت برگزاری آن توسط مهدهای کودک بخش خصوصی شهرستان دانست و گفت: این مراسم به همت مهدهای کودک شهرهای 'رودهن'، 'گیلاوند'، 'آبعلی'، 'آبسرد'، 'کیلانگ، 'جابان' و 'سربندان' برگزار شد و از هر مهدکودک سه نفر برای شرکت در مسابقات انتخاب شده اند.

تلاوت قرآن کریم و برگزاری نماز صبح توسط کودکان دختر و پسر درحالی که دختران با لباسهای رنگین و با حجاب برتر برگزار شد، هر چه بیشتر بر غنای مراسم افزود.

یادمان باشد که فرزندان امروز آینده سازان فردای این جامعه هستند و فراگیری آموزه های قرآنی و دینی در تربیت آنان نقش بسیار مهمی دارد و توجه به این امر و هرگونه هزینه ای در ایجاد زیرساخت های فردای جامعه، بسیار مهم و در اصل سرمایه گذاری بس ارزنده و ارزشمند است. تلاش درخور توجه بهزیستی شهرستان دماوند در برگزاری این مراسم با حضور کودکان معصومی که از بسیاری محبت های والدین بی بهره اند، در ایجاد شادی و افزایش روحیه و انگیزه برای تلاش و رسیدن به فردای بهتر در آنان نقش اساسی دارد و قابل تقدیر است. در این میان نقش خیرینی که به هر بهانه ای با کمک های خود شرایط خدمت به این گونه افراد را فراهم می نمایند، نه فقط در درگاه احدیت که در آینده سازی این جامعه عزیز اسلامی نیز بسیار مهم است. تقسیم شادی ها در شرایط کنونی برای خیرین گامی اساسی در بیمه زندگی آنان و رضای خالق را به همراه خواهد داشت.


 
comment نظرات شما ()