اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالأرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِيهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِي زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ كَأَنَّهَا كَوْكَبٌ دُرِّيٌّ يُوقَدُ مِنْ شَجَرَةٍ مُبَارَكَةٍ زَيْتُونَةٍ لا شَرْقِيَّةٍ وَلا غَرْبِيَّةٍ يَكَادُ زَيْتُهَا يُضِيءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ نُورٌ عَلَى نُورٍ يَهْدِي اللَّهُ لِنُورِهِ مَنْ يَشَاءُ وَيَضْرِبُ اللَّهُ الأمْثَالَ لِلنَّاسِ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ

آدرس جدید وبلاگ : meshkat.

کلاس آموزش قرائت قرآن کریم توسط استاد حسن ربیعیان ویژه برادران
نویسنده : مشکات - ساعت ۱۱:۳٦ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱٠ بهمن ۱۳۸٧
 

اگر دوشنبه شب ها بعد از نماز مغرب و عشاء به امامزاده شمس الدین محمد محله فرامه رفته باشید، به طور حتم متوجه کلاس آموزش قرائت قرآن کریم توسط قاری بین المللی و ممتاز کشوری استاد  حسن ربیعیان شده اید.

استاد ربیعیان متولد  1343در تهران دارای تحصیلات کارشناسی الهیات و دبیر آموزش و پرورش می باشد.

وی از سال 65 نزد برادر بزرگترش فعالیت قرآنی را شروع کرد و بعد از کسب تجارب فراوان در مسیر آموزش قرائت قرآن کریم و بهره مندی از کلاس های اساتیدی همچون آقایان اربابی ، موسوی ، خدام حسینی و حاجی شریف ، حدود 15 سال است که در زمینه برگزاری جلسات قرآنی (تجوید ، صوت و لحن) فعالیت چشمگیری دارد و هم اکنون در شهرهای مختلف از جمله در دماوند مشغول فعالیت می باشد.

کلاس آموزش صوت و لحن و تجوید استاد ربیعیان

 

 


 از جمله مقام های داخلی استاد ربیعیان می توان به نفر اول مسابقات  قرآن کریم اوقاف و امور خیریه استان تهران(سال 80) و نفر اول مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه(سال 80) اشاره کرد و مقام های بین المللی ایشان عبارتند از : نفر اول مسابقات بین المللی قرآن کریم هندوستان(سال 68) ، نفر اول مسابقات بین المللی قرآن کریم بنگلادش(سال 75) ، نفر اول مسابقات بین المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران(سال 80).

ایشان داور مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه در شهرستان ها و استان ها ، ارتش جمهوری اسلامی ایران و آموزش و پرورش می باشد.

وی به منظور قرائت قرآن کریم به کشورهای عربستان سعودی ، چین ، هندوستان ، تایلند ، مراکش ، پاکستان ، اتیوپی ، یوگوسلاوی ، آفریقای جنوبی ، سوریه ، لبنان ، مالزی و امارات عزیمت نموده است.

هم اکنون استاد ربیعیان در حدود یک سال و نیم است که در دماوند مشغول آموزش قرآن کریم می باشد و از همه ی رده های سنی بویژه نوجوانان و جوانان در کلاس ایشان شرکت می کنند.

کلاس آموزش صوت و لحن و تجوید استاد ربیعیان

 البته قبل از استاد ربیعیان اساتید مجرب دیگری همچون آقایان حنیفی ، بنیادی و ... در دماوند مشغول به آموزش قرائت قرآن کریم بوده اند.

کلاس آموزش قرائت قرآن توسط استاد حنیفی

 لازم به ذکر است که این کلاس ها هر دو هفته یکبار دوشنبه شب ها در امامزاده شمس الدین محمد محله فرامه دماوند تشکیل می شود و مشکات از همه برادران عزیز شهرستان دماوند که علاقه به یادگیری قرائت قرآن را دارند دعوت می کند تا در این کلاس شرکت نمایند.

در پایان از انجمن قاریان شهر دماوند و اداره اوقاف شهرستان دماوند و شورای اسلامی شهر دماوند و واحد فرهنگی امامزاده شمس الدین محمد(ع) که در برپایی این کلاس نقش ارزنده ای داشته اند تشکر می نماییم.

 

 


 
comment نظرات شما ()