اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالأرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِيهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِي زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ كَأَنَّهَا كَوْكَبٌ دُرِّيٌّ يُوقَدُ مِنْ شَجَرَةٍ مُبَارَكَةٍ زَيْتُونَةٍ لا شَرْقِيَّةٍ وَلا غَرْبِيَّةٍ يَكَادُ زَيْتُهَا يُضِيءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ نُورٌ عَلَى نُورٍ يَهْدِي اللَّهُ لِنُورِهِ مَنْ يَشَاءُ وَيَضْرِبُ اللَّهُ الأمْثَالَ لِلنَّاسِ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ

آدرس جدید وبلاگ : meshkat.

جلسه مسئولین کانون فرهنگی مسجد جامع دماوند با قاریان دماوندی
نویسنده : مشکات - ساعت ۱٠:۱٥ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٢ اسفند ۱۳۸٧
 

جلسه ای میان مسئولین کانون فرهنگی عاشورای مسجد جامع دماوند و قاریان منطقه دماوند با حضور امام جمعه محترم شهرستان دماوند در تاریخ 4/12/87 یکشنبه شب در کتابخانه مسجد جامع دماوند برگزار شد. این جلسه با هدف سامان دهی و برنامه ریزی در مورد برنامه های قرآنی مسجد جامع دماوند برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی ضمن خوشامدگویی به حاضران در جلسه اظهار داشت: جای برگزاری چنین جلسه ای در سال های قبل خالی بوده و می بایست این جلسه زودتر از این برگزار می شد. وی با اشاره به برنامه های قرآنی مسجد تصریح کرد: برنامه ریزی و سامان دهی برنامه ها و مراسم های قرآنی مسجد جامع باید با همفکری قاریان و اجماع نظر آنان تحت نظارت هیئت امنا و کانون فرهنگی مسجد انجام گیرد.


وی خاطر نشان کرد: از جمله اقداماتی که می توان در مورد برنامه های قرآنی مسجد جامع انجام داد ، اجرای زنده تلاوت قرآن و اذان توسط قاریان منطقه در هنگام اذان مغرب می باشد. وی افزود: برگزاری یک شب محفل انس با قرآن در هر ماه به نیت هر یک از معصومین از اقدامات ایست که می تواند انجام پذیرد. ایشان در پایان سخنان خود گزارشی را از فعالیت های کانون فرهنگی مسجد جامع دماوند به حاضران در جلسه ارائه کرد.

در ادامه این نشست امام جمعه محترم شهرستان دماوند به ایراد سخن پرداخت. حجت الاسلام والمسلمین علاء الدینی با اشاره به نامگذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری به نام سال نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: برپایی چنین جلساتی ،خود نوعی نوآوری محسوب می شود. وی با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری پیرامون ایجاد مراکز و محافل مذهبی در امر فرهنگ سازی جامعه تصریح کرد: ایجاد کانون قاریان به عنوان شاخه ای از کانون فرهنگی مسجد جامع دماوند می تواند گامی در جهت سامان دهی و منسجم کردن برنامه های قرآنی مسجد جامع باشد. وی خواستار انتخاب 3 نفر به عنوان هسته اولیه کانون قاریان از جمع قاریان منطقه شد. ایشان در پایان پیشنهاداتی را درباره:

  • 1- شرکت قاریان منطقه در مسابقات سراسری قرآن و اذان
  • 2- در اختیار قرار دادن برنامه های یک شب مسجد جامع دماوند به امر قرائت و تفسیر قرآن
  • 3- سامان دهی خواندن ادعیه و مناجات ها در مسجد
  • 4- ایجاد گروه های تواشیح و سرود زیر نظر کانون فرهنگی مسجد

به حاضران در جلسه ارائه داد.

در ادامه حاضران در جلسه پیشنهادات و نظرات خود را برای اجرای هر چه بهتر برنامه های قرآنی مسجد جامع دماوند مطرح کردند.

شایان ذکر است در پایان این جلسه رای گیری بین افراد در جلسه صورت پذیرفت و آقایان محمد جواد اولادیان ، سعید دژکام و مهدی اسدالهی به عنوان اعضای هسته مرکزی کانون قاریان مسجد جامع دماوند برگزیده شدند.


 
comment نظرات شما ()