اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالأرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِيهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِي زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ كَأَنَّهَا كَوْكَبٌ دُرِّيٌّ يُوقَدُ مِنْ شَجَرَةٍ مُبَارَكَةٍ زَيْتُونَةٍ لا شَرْقِيَّةٍ وَلا غَرْبِيَّةٍ يَكَادُ زَيْتُهَا يُضِيءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ نُورٌ عَلَى نُورٍ يَهْدِي اللَّهُ لِنُورِهِ مَنْ يَشَاءُ وَيَضْرِبُ اللَّهُ الأمْثَالَ لِلنَّاسِ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ

آدرس جدید وبلاگ : meshkat.

ثبت نام کلاس‌های قرآنی طرح قرآنی 1443 در دماوند
نویسنده : مشکات - ساعت ۱٠:۳٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٠ تیر ۱۳۸۸
 

ثبت نام کلاس‌های قرآنی طرح قرآنی 1443 به منظور آموزش روخوانی و روان‌خوانی سوره «اسراء» در دماوند آغاز ‌شد.

این طرح امسال در قالب طرح قرآنی « نسیم 1443 » به مناسبت اعلام سال اصلاح الگوی مصرف از سوی مقام معظم رهبری با محوریت سوره اسراء اجرا می شود. گفتنی است در این سوره مفاهیم ارزشمندی همچون هدایتگری قرآن ، برخی از خصوصیات انسان ، رفتار با والدین ، پرهیز از اسراف و توجه جدی به میانه روی و الگوی صحیح مصرف و غیره آمده است ، که توجه و تاکید برآن می تواند در رفتار روزمره افراد تاثیر بسزایی داشته باشد . مسابقه 1443 در رشته های گوناگون حفظ ، روخوانی ، روانخوانی ، درک مفاهیم ( تفسیر ) و ارائه مقاله با موضوعیت سوره مبارکه اسراء انجام می شود .

علاوه بر شبکه قرآن و معارف سیما دیگر شبکه های سیما از جمله شبکه های یک ، دو ، سه ، چهار و تهران نیز برنامه های این طرح بزرگ را پوشش خواهند داد. این طرح تابستانه چند رسانه ای همانند طرح های دیگر و به عنوان یک برنامه قرآنی به صورت هماهنگ در سراسر کشور اجرا می شود. امسال نیز همچون سال های گذشته مراکز متعدد قرآنی - فرهنگی از جمله سازمان دارالقرآن الکریم ، دفتر گسترش فرهنگ نماز ، قرآن و عترت وزارت آموزش وپرورش ، سازمان اوقاف و امور خیریه ، ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور ، مرکز هماهنگی توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی وزارت ارشاد ، مهد قرآن کریم ، مراکز قرآنی - مردمی استانها و رسانه های مختلف در برگزاری این طرح قرآنی مشارکت دارند و شبکه قرآن به عنوان مجری اصلی در هدایت این برنامه نقش بسیار پررنگ و قابل توجه ای دارد .

1443 از ابتدای تیرماه سال جاری هر روز از شبکه اول سیما ساعت12:30 ، از شبکه دو سیما ساعت 13:15 ، از شبکه سه سیما ساعت 10 ، از شبکه چهار سیما ساعت 10:30 ، از شبکه تهران ساعت 16:30 و از شبکه قرآن ومعارف سیما ساعت 17 پخش می شود و به برگزیدگان این طرح هزار و چهارصد و چهل و سه جایزه نفیس ، شامل 114 کمک هزینه عمره مفرده ، 114 کمک هزینه سفر به عتبات عالیات ، 114 کمک هزینه سفر به مشهد مقدس و جوایز ارزنده دیگر اهدا می گردد.

محل ثبت نام: دماوند-گیلاوند-شهرک ولیعصر-پایگاه المهدی

تلفن تماس: 09192579367


 
comment نظرات شما ()