اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالأرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِيهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِي زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ كَأَنَّهَا كَوْكَبٌ دُرِّيٌّ يُوقَدُ مِنْ شَجَرَةٍ مُبَارَكَةٍ زَيْتُونَةٍ لا شَرْقِيَّةٍ وَلا غَرْبِيَّةٍ يَكَادُ زَيْتُهَا يُضِيءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ نُورٌ عَلَى نُورٍ يَهْدِي اللَّهُ لِنُورِهِ مَنْ يَشَاءُ وَيَضْرِبُ اللَّهُ الأمْثَالَ لِلنَّاسِ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ

آدرس جدید وبلاگ : meshkat.

چهاردهمین دوره مسابقات اذان، ابتهال و هم‌خوانی قرآن کریم استان تهران
نویسنده : مشکات - ساعت ۱٠:٢٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٩ تیر ۱۳۸۸
 

چهاردهمین دوره مسابقات اذان، ابتهال و هم‌خوانی قرآن کریم استان تهران در آستان مقدس امامزاده صالح (ع) برگزار شد.

مسابقات اذان، ابتهال، هم‌خوانی قرآن کریم استان تهران به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران و با همکاری اوقاف شمیران در آستان مقدس امامزاده صالح (ع) برگزار شد.

در قسمت بانوان 80 نفر در رشته‌های تواشیح و ابتهال با حضور 11 گروه تواشیح و پنج نفر در رشته ابتهال شرکت داشتند، که در رشته تواشیح گروه‌های اهل‌النساء، ریحانه‌النبی و مهر طوبی مقام‌های اول تا سوم را به دست آوردند، همچنین مرضیه مرتضوی، اعظم غلامی و اکرم غلامی نیز نفرات اول تا سوم در رشته ابتهال شدند.

در بخش آقایان در رشته اذان در مقطع شکوفه ها با حضور 67 شرکت کننده، محمد سجاد سلمانی، محمد هادی خزایی، مرتضی زارع و در مقطع بزرگسالان با حضور 130 شرکت کننده مصطفی یادگاری، علیرضا ئداف و مجتبی قربیگی به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شدند.

همچنین در رشته تواشیح و همخوانی قرآن کریم ویژه آقایان با حضور 19 گروه شرکت کننده، گروه تواشیح، طه، بقیة الله، نور تهران مقام اول تا سوم را کسب کردند. در رشته ابتهال نیز جعفر فردی، محمدرضا رحمانی خلیل نفر اول و دوم شناخته شدند.

جوایز این دوره از مسابقات در رشته تواشیح برای گروه اول مبلغ 300 هزار تومان و برای گروه دوم 250 هزار تومان و برای گروه سوم 200 هزار تومان است، همچنین به نفرات اول تا سوم شرکت کننده در رشته‌های ابتهال و اذان به ترتیب 100، 70 و 50 هزار تومان اهدا می‌شود و گروه‌ها و نفرات برتر این مسابقات به مسابقات سراسری که در 14 و 15 مرداد در شهرستان کرج برگزار می‌شود، راه پیدا می‌کنند.

یادآور می‌شود، این مسابقات با حضور یاریگل، بهروز محمدیون، سید عباس انجام و احمد لیالی به عنوان داور برگزار شد.


 
comment نظرات شما ()