اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالأرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِيهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِي زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ كَأَنَّهَا كَوْكَبٌ دُرِّيٌّ يُوقَدُ مِنْ شَجَرَةٍ مُبَارَكَةٍ زَيْتُونَةٍ لا شَرْقِيَّةٍ وَلا غَرْبِيَّةٍ يَكَادُ زَيْتُهَا يُضِيءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ نُورٌ عَلَى نُورٍ يَهْدِي اللَّهُ لِنُورِهِ مَنْ يَشَاءُ وَيَضْرِبُ اللَّهُ الأمْثَالَ لِلنَّاسِ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ

آدرس جدید وبلاگ : meshkat.

محفل انس با قرآن در واحد رودهن برگزار شد
نویسنده : مشکات - ساعت ۳:٥۳ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٩ اسفند ۱۳۸۸
 

مراسم محفل انس با قرآن با حضور قاری بین المللی استاد حاج حامد شاکر نژاد به مناسبت هفته وحدت و میلاد با سعادت پیامبر اعظم(ص) و امام جعفر صادق (ع) با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن برگزار شد .

به گزارش گروه دانشگاه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران"ایسکانیوز" در این مراسم دکتر حیدری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن ، دکتر چناری معاون فرهنگی دانشگاه رودهن ، حاجی پور بخشدار رودهن ، حجه الاسلام اسماعیلی امام جمعه رودهن و جمع کثیری از اساتید و کارکنان و دانشجویان حضور داشتند.
این مراسم با خیر مقدم به حضار و تبریک هفته وحدت و قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید و ابتهال در مناجات با خدا توسط قاری جابر لطیفی آغاز شد.
در ادامه دکتر چناری معاون فرهنگی واحد رودهن ضمن خیر مقدم به حاضرین و تبریک هفته وحدت اظهار داشت : حدود یک سال از ایجاد معاونت فرهنگی واحد رودهن می گذرد . معاونت فرهنگی در همین مدت کوتاه فعالیت های شایان ذکری داشته این فعالیت ها بر اساس سه مولفه عقلانیت ، معنویت مبتنی بر خلاقیت و به دور از عوام زدگی انجام می شود و تلاش داریم از احکام اسلامی از جمله قرآن خواندن اجماع عقل و ... نهایت بهره را ببریم .
وی در ادامه افزود :به منظور ارتقاء جایگاه مهدویت در نزد کارکنان ، اساتید و به خصوص دانشجویان فعالیت های بسیاری انجام شده و فعالیت هایی هم در دست انجام است ،از جمله عرضه قرآن از طریق مجازی به دانشجویان و دومین مراسم انس با قرآن در سال 88 که انشاءا... بهره ویژه ای از این مجالس خواهیم برد و با تاکید بر سخنان حجت الاسلام قرائتی به جوانان تاکید کرد که قرآن بخوانند تا از آن نهایت بهره را ببرند .به گزارش ایسکانیوز، چناری در پایان از همکاری مسئولین در اجرای این مراسم تشکر کرد .
در ادامه دکتر حیدری رئیس واحد رودهن ضمن تبریک به مناسبت هفته وحدت و ولادت حضرت محمد(ص) و سلاله پاک آن حضرت امام جعغر صادق(ع) اظهار داشت :به تمام جوانان و دانشجویان توصیه می کنم که به قرآن توجه کنند و در طول روز قرآن بخوانند تا از برکات آن بهره ببرند.وی همچنین از تلاش و زحمات حافظان کل قرآن تقدیر و تشکر کردند و سخنانی از پیامبر اکرم(ص) و امام علی(ع) درباره قرآن بیان کردند.
وی در ادامه افزود :قرآن نور امید است . آیه هایش نور است .قرآن شهدئ شیرین است و مهد دین است . قرآن سرچشمه آفتاب است و تفسیر برگرفتن نقاب ،شگفتا کدامین نقاب یارای پوشاندن آفتاب است ، تفسیر برگرفتن نقاب از چشم است و برداشت و درک ما از قرآن "نمی" از "یمی" و "کمی" از کرمی است باید از این نم، نام گرفت و از این کم، کام گرفت .وی در پایان از مهمانان محترم تشکر قدر دانی نمود.
در ادامه حجت الاسلام حبیبی که خود را از خادمان قرآن در جهان اسلام می دانست ضمن تاکید به تلاوت و بهره بردن از قرآن جوانان را به انس با قرآن تشویق کرد.
حافظان کل قرآن علی و مهدی حبیبی که فعالیت های زیادی را در زمینه های قرآنی انجام داده و در مسابقات زیادی حضور داشته اند آیاتی از قرآن را تلاوت کردند و به سوالات حضار از صفحات خاص ، موضوعات خاص و آیات خاص قرآن پاسخ دادند .
در ادامه جوانان گروه تواشیح نور الهدی برنامه خود را اجرا کردند و در پایان قاری بین المللی حاج حامد شاکر نژاد آیاتی چند از کلام الله مجید را به عنوان حسن ختام جلسه تلاوت کرد .


 
comment نظرات شما ()