نفرات برگزیده شانزدهمین دوره مسابقات اذان ،ابتهال ،مدیحه سرایی وهم خوانی قرآن

مراسم اختتامیه مرحله استانی شانزدهمین دوره مسابقات اذان، ابتهال، مدیحه‌سرایی و هم‌خوانی قرآن کریم 31 تیرماه، همراه با تجلیل از 50 مؤذن پیش‌کسوت استان تهران در آستان مقدس امامزاده پنج تن لویزان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران،حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا عادل سرپرست اداره فرهنگی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران در مراسم اختتامیه مرحله استانی شانزدهمین دوره مسابقات اذان، ابتهال، مدیحه‌سرایی و هم‌خوانی قرآن کریم با اشاره به اینکه تاکنون مسابقات اذان در مرحله استانی بوده و متسابقین در مرحله شهرستانی هیچ‌گونه رقابتی نداشته‌اند، افزود: برای نخستین بار مسابقات اذان به صورت شهرستانی و در پنج ناحیه از استان تهران برگزار شد و در این مرحله 210 موذن در مقطع شکوفه و200 شرکت کننده در مقطع بزرگسالان شرکت کردند و در نهایت از هر ناحیه پنج نفر به مرحله نهایی راه یافتند.

وی ادامه داد: امسال آمار ثبت‌نام‌کننده در رشته‌های مختلف در مقطع بانوان و آقایان به‌ صورت میانگین با رشد 200 درصدی روبه‌رو بوده است وامیدواریم این رشد در سالهای آتی نیز ادامه پیدا کند.

عادل با بیان اینکه 700 متسابق در شانزدهمین دوره مسابقات اذان ،ابتهال ،مدیحه سرایی وهم خوانی قرآن کریم درمرحله شهرستانی در سطح استان تهران شرکت کردند افزود : 20 موذن در مقطع شکوفه ها و 23 شرکت کننده در مقطع بزرگسالان ،60 مبتهل در رشته ابتهال مقطع بزرگسال حضور داشتند وهمچنین این مسابقات در رشته مدیحه سرایی وهمخوانی قرآن کریم ویژه برادران با رقابت 20 گروه تواشیح انجام شد. .همچنین در بخش خواهران 12 گروه تواشیح و60 نفر در رشته ابتهال  به رقابت پرداختند.

وی گفت: در نظر داریم در پنج نقطه از استان تهران دوره‌های آموزش اذان را برگزار کنیم، همچنین در رشته‌ هم‌خوانی و تواشیح حمایت‌هایی را انجام خواهیم داد تا این رشته آن‌گونه که شایسته است رشد کند.

سرپرست  اداره فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان تهران عنوان کرد: استان تهران با دارا بودن جمعیت زیاد و وجود استادان قرآنی باید رشد چشمگیری در زمینه قرآنی داشته باشد و امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های مناسب در سال‌های آینده شاهد حضور تعداد بیشتری در مسابقات قرآنی باشیم.

عادل گفت : داوری این دوره از مسابقات را در بخش خواهران : اکرم غلامی ،حوریه عقبائی، فرشته مسجدی، فرشته نافذ کلام و زینب آقایی ودر بخش برادران نیز احمد لیائی ، حیدر جاودان،سید عباس انجام ،مومن ثانی و حسینعلی شریف به عهده داشتند.

وی افزود :در این دوره از مسابقات در رشته مدیحه‌سرایی و هم‌خوانی قرآن کریم، در بخش بانوان گروه‌های (طه)،(کوثرا) و(کوثر2) به ترتیب به عنوان گروه‌های اول تا سوم این دوره از مسابقات دست یافتند.

همچنین مرضیه مرتضوی،مولود غیائی و لیلا پورحسین مقام‌های اول تا سوم رشته ابتهال بانوان را کسب کردند.


سرپرست اداره فرهنگی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران گفت : در رشته مدیحه‌سرایی و هم‌خوانی قرآن کریم در بخش برادران گروه های نجم الثاقب ،تسنیم و شمس به ترتیب به عنوان گروه های اول تا سوم  معرفی شدند و سعید پرویزی ،حسن اشرفی و حبیب صداقت عناوین اول تا سوم رشته ابتهال برادران را بدست آوردند.

همچنین در بخش اذان شکوفه ها علی بدری ،محمد سعید ایاسه و محمد صادق رستگار به عنوان نفر اول تا سوم و دربخش بزرگسالان محمد کاظمی ،محمد رضا اکبر زاده ومحمد حسن باقری به عنوان نفرات برتر اذان بزرگسالان معرفی شدند.

گفتنی است همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه شانزدهمین دوره مسابقات اذان، ابتهال، مدیحه‌سرایی و هم‌خوانی قرآن کریم از 50 موذن پیشکسوت استان تهران تجلیل شد.

/ 0 نظر / 16 بازدید