سومین همایش تقدیر از فعالان قرآنی شهرستان دماوند برگزار شد

به گزارش ایرنا ، همایش تقدیر از فعالان قرآنی شهرستان دماوند روز سه شنبه در سالن اجتماعات 'قدسیه' با حضور مشاور امور قرآنی وزیر آموزش و پرورش، مدیر کل قرآن، نماز و عترت، مدیر دفتر نشر فرهنگ اسلامی صدا و سیما و عضو فراکسیون قرآن مجلس، مدیر و معاونان آموزش و پرورش شهرستان دماوند، مدیران، مربیان و دانش آموزان فعال قرآنی برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دماوند در سخنانی با خیرمقدم به مدعوین، برگزاری سومین همایش قرآنی را در دارالمومنین (دماوند) بیانگر ارادت خالصانه مردم و فرهنگیان این منطقه به مبانی دین اسلام دانست و اظهار داشت: فعالیت مدارس قرآنی این شهرستان از سال 85 آغاز و با همکاری فرهنگیان در سال 87 اوج گرفت.

سید قاسم حسینی با بیان اینکه بالندگی فعالیت های قرآنی امروز به برکت تاسیس هیات قرآنی در سال 88 با تشکیل 80 هیات قرآنی در مدارس است، افزود: دارالقرآن 'قدر' در بدو تاسیس با دو کلاس و 30 قرآن آموز فعالیت خود را آغاز کرد و بحمدالله امروز دارای 200 قرآن آموز است.

وی خاطر نشان کرد: شکل گیری 80 هیات قرآنی در مدارس از سال 88 بطور آزمایشی برای تاسیس مدراس قرآنی در سراسر کشور بود که در این شهرستان انجام شد و از سال گذشته 20 مدرسه قرآنی در بعد از ظهرها و دو مدرسه قرآنی در شیفت صبح فعال هستند.

حسینی افزود: این فعالیت ها با طرح ملی حفظ قرآن کریم با قوت و توان بیشتری پیش می رود بطوریکه حدود یک سوم دانش آموزان در این طرح ثبت نام و 4 هزار نفر برای حفظ حداقل یک جزء قرآن اعلام آمادگی کردند.

مدیر دفتر نشر فرهنگ اسلامی صدا و سیما و عضو فراکسیون قرآن مجلس نیز در این جلسه با قدرانی از قرآن پژوهان و قرآن دوستان خاطر نشان کرد: اینک که به برکت استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی، مسوولان کشور بودجه بسیار خوبی را برای فعالیت های قرآنی به تمامی دستگاه های اجرایی تخصیص داده اند، لازم است تا با همکاری و مشارکت از این فرصت بهره مند شویم.

'علیرضا تقی پور'، افزود: شهرستان دماوند برای اینکه به عنوان شهر قرآنی شناخته شود باید بسترهای لازم را اعم از داشتن دروازه قرآنی، میدانی به نام قرآن، بازاری قرآنی برای عرضه محصولات قرآنی فراهم نماید و تمامی مردم این منطقه با روخوانی و رواخوانی قرآن که نخستین مرحله انس و الفت با قرآن است آشنا شوند.

مشاور امور قرآنی وزیر آموزش و پرورش نیز در این همایش اظهار داشت: خدا را سپاس که در ایام ماه شعبان که مدخل ورودی رمضان است در جمع آسمانی ها و کسانی هستیم که عشق به قرآن کریم و کلام الله دارند.

'محمد بنیادی 'خاطر نشان کرد: تشکیل شهر قرآنی نیازمند ایجاد ملزوماتی عمیق از این کتاب آسمانی از جمله انس و الفت قلبی مردم با قرآن و اهتمام ویژه و پیگیری مسوولان شهرستان اعم از فرماندار، امام جمعه و مسوولان فرهنگی است تا بستر لازم برای تبدیل شدن این منطقه به شهر قرآنی را فراهم کنند و اجازه ندهند این طرح عظیم و مقدس به شهر دیگری ارسال شود.

در این ادامه این مراسم با تجلیل از تمامی فعالان عرصه قرآنی در سنین مختلف با اهدای لوح و جوایز ، مقرر شد تا پنج تن از فعالان قرآنی با هزینه مرکز فعالیت های قرآنی کشور به مشهد مقدس اعزام شوند.

/ 0 نظر / 15 بازدید