ثبت نام کلاس‌های قرآنی طرح قرآنی 1443 در دماوند

ثبت نام کلاس‌های قرآنی طرح قرآنی 1443 به منظور آموزش روخوانی و روان‌خوانی سوره «اسراء» در دماوند آغاز ‌شد.

این طرح امسال در قالب طرح قرآنی « نسیم 1443 » به مناسبت اعلام سال اصلاح الگوی مصرف از سوی مقام معظم رهبری با محوریت سوره اسراء اجرا می شود. گفتنی است در این سوره مفاهیم ارزشمندی همچون هدایتگری قرآن ، برخی از خصوصیات انسان ، رفتار با والدین ، پرهیز از اسراف و توجه جدی به میانه روی و الگوی صحیح مصرف و غیره آمده است ، که توجه و تاکید برآن می تواند در رفتار روزمره افراد تاثیر بسزایی داشته باشد . مسابقه 1443 در رشته های گوناگون حفظ ، روخوانی ، روانخوانی ، درک مفاهیم ( تفسیر ) و ارائه مقاله با موضوعیت سوره مبارکه اسراء انجام می شود .

علاوه بر شبکه قرآن و معارف سیما دیگر شبکه های سیما از جمله شبکه های یک ، دو ، سه ، چهار و تهران نیز برنامه های این طرح بزرگ را پوشش خواهند داد. این طرح تابستانه چند رسانه ای همانند طرح های دیگر و به عنوان یک برنامه قرآنی به صورت هماهنگ در سراسر کشور اجرا می شود. امسال نیز همچون سال های گذشته مراکز متعدد قرآنی - فرهنگی از جمله سازمان دارالقرآن الکریم ، دفتر گسترش فرهنگ نماز ، قرآن و عترت وزارت آموزش وپرورش ، سازمان اوقاف و امور خیریه ، ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور ، مرکز هماهنگی توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی وزارت ارشاد ، مهد قرآن کریم ، مراکز قرآنی - مردمی استانها و رسانه های مختلف در برگزاری این طرح قرآنی مشارکت دارند و شبکه قرآن به عنوان مجری اصلی در هدایت این برنامه نقش بسیار پررنگ و قابل توجه ای دارد .

1443 از ابتدای تیرماه سال جاری هر روز از شبکه اول سیما ساعت12:30 ، از شبکه دو سیما ساعت 13:15 ، از شبکه سه سیما ساعت 10 ، از شبکه چهار سیما ساعت 10:30 ، از شبکه تهران ساعت 16:30 و از شبکه قرآن ومعارف سیما ساعت 17 پخش می شود و به برگزیدگان این طرح هزار و چهارصد و چهل و سه جایزه نفیس ، شامل 114 کمک هزینه عمره مفرده ، 114 کمک هزینه سفر به عتبات عالیات ، 114 کمک هزینه سفر به مشهد مقدس و جوایز ارزنده دیگر اهدا می گردد.

محل ثبت نام: دماوند-گیلاوند-شهرک ولیعصر-پایگاه المهدی

تلفن تماس: 09192579367

/ 0 نظر / 17 بازدید