ثبت‏نام 4 هزار دانش‏آموز دماوندی در دوره‏های حفظ قرآن

معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند از ثبت‏نام نزدیک به 4 هزار دانش‏آموز این شهرستان برای گذران دوره‏های حفظ قرآن کریم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس احمد مرادیان صبح امروز در جمع فرهنگیان شهرستان دماوند اظهار داشت: حفظ قرآن کریم خود مانعی برای آسیب بدنه فرهنگی در قبال تهاجم فرهنگی دشمن است. وی ادامه داد: مردم مسلمان در کشورهایی مانند تونس، مصر و لیبی که تحت سیطره دیکتاتورهای خودکامه وابسته به دستگاه استکبار جهانی قرار دارند، در آن اوضاع ضددینی به طور گسترده حافظ کلام‏الله مجید هستند.

مرادیان با تاکید بر لزوم حفظ قرآن توسط مدیران مدارس سطح شهرستان دماوند پیش از دانش‏آموزان خاطرنشان کرد: مدیران مدارس، معاونان آنها و مربیان پرورشی خود باید دستکم نیمی از یک جزء قرآن را طی این طرح حفظ کنند. معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند اضافه کرد: پیش از این مشکلاتی در زمینه تارنمای ثبت اطلاعات دانش‏آموزان برای ثبت‏نام و شرکت در دوره‏های حفظ قرآن کریم وجود داشت.

وی ادامه داد: به مدد و یاری مسئولان اداره ‏کل آموزش و پرورش شهرستان‏های استان تهران این سایت باز و ثبت‏نام در آن جریان دارد. مرادیان خواستار طراحی برنامه‏های مختلف از سوی معلمان برای دانش‏آموزان شد و افزود: در حال حاضر یکی از دردهای نظام آموزشی فقدان طرح و برنامه از سوی معلمان است.

معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند ادامه داد: از این رو همه معلمان سطح شهرستان دماوند را به داشتن برنامه در سر کلاس درس توصیه می‏کنم. وی افزود: به یاری باری تعالی حفظ قرآن و تبیین درس‏های این کتاب انسان‏ساز در مدارس شهرستان دماوند به برترین برنامه‏های این مراکز آموزشی مبدل می‏شود.

/ 0 نظر / 17 بازدید