مرحله اول مسابقه قرآن و عترت در شهرستان دماوند برگزار شد

مرحله اول مسابقه سراسری 'قرآن و عترت' در بین دانشجویان ، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان دماوند برگزار شد .

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند اظهار داشت : این مسابقه با هدف ترویج فرهنگ قرآنی، حفظ جایگاه قرآن و عترت در دانشگاه و بین دانشجویان و تقویت استعدادهای خوب علاقمندان در پرورش صدا، تجوید و دستگاههای قرآنی و ارتقاء بخشیدن به آن در روز های ٢٨ و ٢٩ آبان ماه جاری برگزار شد.
'محمود صفری' با اعلام اینکه این مسابقه در بین دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه برگزار شد ، افزود : نفرات برتر مسابقه شفاهی قرآن و عترت به منطقه هشت دانشگاه آزاد اسلامی و مسابقات نهایی که به صورت کشوری برگزار می شود راه خواهند یافت.
وی گفت : این مسابقه در بخش های مختلفی همچون ترجمه و تفسیر قرآن کریم، زندگانی چهارده معصوم ، حفظ و ترجمه ادعیه و زیارت، نماز و احکام، ترجمه قرآن کریم به زبان انگلیسی و رشته های قرائت، ترتیل و حفظ قرآن نیز در بخش های جزء یک تا پنج، یک تا ده ، یک تا بیست و کل قرآن برگزار شد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند گفت : اول تا ١۵ آبان ماه زمان ثبت نام برای شرکت در مسابقه قرآن و عترت تعیین شده بود و مسابقه نیز در تاریخهای ٢٨ و ٢٩ برگزار شد و زمان برگزاری مرحله بعدی نیز بزودی اعلام می شود.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

/ 0 نظر / 13 بازدید