نمایشگاهی از آیات انجیل و تورات در دماوند بر پا شد

در پاسخ به عمل توهین آمیز و از پیش طراحی شده توسط ایادی صهیونیستی پیرامون قرآن کریم در چند روز اخیر، نمایشگاهی در راستای حرمت نهادن به ادیان ابراهیمی در دماوند برپا شد.

به گزارش ادیان نیوز، حجت الاسلام محمد علاءالدینی در حاشیه این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: حضور اقشار مختلف دماوند در  راهپیمایی روز گذشته نشانه عمق مبانی قرآن کریم در میان مردم مذهبی و فرهنگ دوست دماوند است که نظیر آن در روزهای پیروزی انقلاب اسلامی دیده شده بود.

این مسئول با اشاره به حوادث ناگوار اخیر دنیای اسلام خاطرنشان کرد: متاسفانه در روزهای اخیر حوادثی جانکاه در خصوص ملل مختلف دنیای اسلام به وقوع پیوسته است.

وی ادامه داد: نخستین رویداد که نشات گرفته از حادثه ای طبیعی بود را می توان به سیل ویرانگر کشور دوست، مسلمان و همسایه پاکستان نسبت داد که باید با تبعیت از فرمان رهبر فرزانه انقلاب به کمک هم کیشان خود بشتابیم.

علاءالدینی حادثه اهانت آمیز روزهای اخیر به قرآن کریم در ایالات متحده را طرحی از پیش تعیین شده دانست و افزود: دیگر حادثه ای که روح و جان مسلمین جهان را به درد آورد اقدام به سوزاندن نسخه هایی از قرآن کریم در ایالات متحده بود.

امام جمعه شهرستان دماوند بیان داشت: این رویداد زشت، تفرقه افکن، بی شرمانه و شنیع به رغم تمامی اعتراضات، هشدارها و اقدامات مسلمین جهان به وقوع پیوست و همگان آگاه باشند که این عمل تنها به عده ای خاص مرتبط نیست و بی شک طرحی صهیونیستی در پس آن نهفته است.

این مسئول با بیان اینکه عمل ننگین صورت گرفته، آخرین تیر دنیای استکبار بود، عنوان کرد: حادثه توهین آمیز مذکور با همه تلخی و به رغم هدف استکبار جهانی موجبات اتحاد ملل مسلمان جهان را فراهم خواهد کرد و این حرکت زشت که از اعمال ننگین سالهای گذشته نظیر نگارش کتاب آیات شیطانی آغاز شده بود به این آخرین تیر کمان دشمان اسلام ختم شده است.

وی از اجرای طرحی جهت تقابل فرهنگی با عمل توهین آمیز اخیر در دماوند خبر داد و گفت: بر طبق پیشنهادی صورت گرفته مقرر شد تا با استفاده از این فرصت نمایشگاهی در راستای ارج نهادن به تمامی ادیان ابراهیمی در شهرستان دماوند برگزار شود.

علاءالدینی ادامه داد: در این نمایشگاه ضمن ارائه نسخ قرآن کریم و تفهیم مبانی جانبخش این معجزه حضرت محمد(ص)، مصادیق و آیاتی از دو کتاب مقدس تورات و انجیل پیرامون بشارت به ظهور آخرین پیامبر مرسل از سوی پروردگار و ائمه اطهار(ع) در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

/ 0 نظر / 14 بازدید