فرماندار شهرستان دماوند؛ برای آموزش قرآن استفاده از تمامی ظرفیت ها ضروری است

فرماندار شهرستان دماوند با اعلام شکل گیری مدرسه قرآنی در شهر دماوند در آینده نزدیک،گفت: برای آموزش قرآن باید از تمامی پتانسیل ها و ظرفیت های شهرستان اعم از مساجد، حسینه ها، محافل خانگی و حتی اماکن دولتی و تقویت هیات های قرآنی بهره جست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، 'علیرضا قاسمی فرزاد' روز شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند در اداره تبلیغات اسلامی شهرستان در خصوص اجرای طرح شهر قرآنی در دماوند اظهار داشت: تشکیل شورای قرآنی و اتخاذ تصمیمات و برنامه ریزهای مطلوب در سه جلسه از نخستین اقدام برای تحقق این طرح مهم بود.

وی یکی از برنامه های این جلسات را شکل گیری مدرسه قرآنی در شهرستان دماوند دانست و گفت: با توجه به اینکه وزارت آموزش و پرورش به عنوان مجموعه پیشگام در بحث قرآن و حافظان قرآنی امسال طرحی را تحت عنوان دو میلیون حافظ قرآن در مجموعه دانش آموزان و فرهنگیان مطرح کرد، اجرای این طرح نیز در شهرستان دماوند با همکاری و تعامل با آموزش و پرورش منطقه صورت گرفت.

فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به همکاری و تعامل با آموزش و پرورش برای عملیاتی کردن این طرح و ضرورت تشکیل مدرسه قرآنی در شهرستان خاطر نشان کرد: ضرورت ایجاد زیرساخت و پایگاهی مختص مباحث قرآنی سبب شد تا آموزش و پرورش زمینی را در شهر دماوند برای این طرح مهم پیش بینی نماید.

قاسمی فرزاد تصریح کرد: بر اساس صحبت های صورت گرفته با مسوولان سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور و قول مساعد تخصیص اعتبار برای ساخت مدرسه قرآنی در دماوند با رویکرد قرآنی برای دانش آموزان و فرهنگیان مورد تایید قرار گرفت.

وی خاطر نشان کرد: لزوما نباید درخصوص پرداختن به مباحث ارزنده و ارزشمند قرآن به شکل گیری مدرسه قرآن اکتفا کرد بلکه می توان از تمامی ظرفیت های منطقه و حتی اماکن دولتی، مساجد، محافل، حسینیه ها و ... نیز بهره مند شد.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: بسیاری از نسل های قدیم در دوران کودکی و نوجوانی در جلسات قرآنی در محافل و مجالس خانگی، حسینه ها، مدارس و مساجد شرکت می کردند بنابراین لازم است تا در سطح شهرستان هیات های قرآنی را از نظر کمی و کیفی با استفاده از ظرفیت اداره تبلیغات اسلامی منطقه و حمایت حوزه خواهران افزایش و ارتقاء دهیم.

قاسمی فرزاد این امر را در ترویج و تبلیغ رشد و توسعه فرهنگ قرآنی در سطح جامعه موثر دانست و گفت: در کنار این مجموعه و محافل قرآنی، شکل گیری نهاد رسمی به عنوان مدرسه قرآنی در آینده نزدیک می توان در این راستا گامهای چشمگیری برداشت.

/ 0 نظر / 11 بازدید