تجلیل از مربیان و مدیران مدارس قرآنی و دانش آموزان برتر قرآن شهرستان دماوند

مشاور وزیر آموزش و پرورش و مدیرکل بنیاد عترت و نماز در کشور گفت: رسیدن به قله رفیع عالم معنا و حقیقت، توجه و اندیشه در آیات قرآن کریم است.

'محمد بنیادی' روز سه شنبه در همایش تجلیل از مربیان و مدیران مدارس قرآنی و دانش آموزان برتر قرآن شهرستان دماوند، با بیان اینکه حقیقت ترویج و تبلیغ پیام های الهی در خواندن و تلاوت قرآن کریم است، اظهار داشت: قرآن کریم کتابی پاسخگو است که بیشتر آیات آن به بیان سوالاتی می پردازد تا بین حق و باطل تفکیک ایجاد کند که هم قابل خواندن و هم ملموس است.
وی با بیان اینکه وظیفه ما در جامعه اسلامی ابلاغ و ترویج فرهنگ قرآنی است، افزود: قرآن کتاب وحی است که انسان را به درجات بالا می برد و او را هدایت می کند و این زمانی محقق می شود که به انس و الفت واقعی از قرآن برسیم.
بنیادی تصریح کرد: انسان با نیروی قرآن سبک بال می شود و موجب هدایت او در مسیر زندگی خواهد شد و این ما هستیم که با رها کردن کبر و غرور می توانیم در مسیر هدایت قرار گیریم.
مشاور وزیر و مدیرکل بنیاد عترت و نماز در کشور خاطرنشان کرد: قرآن کریم زیبایی گوش نواز، حس نواز و تصویر گری دارد که با خلقت انسان آغاز شد، زیرا روح هستی و انسانیت با حضور و بعثت پیامبر اکرم جان گرفت و زنده شد.
وی با بیان اینکه منطقی بودن انسان است که وی را از دیگر موجودات خلقت جدا می کند، گفت: با شکرگزاری به درگاه الهی می توانیم استفاده بهینه از همه ظرفیت های هستی را داشته باشیم، زیرا قرآن به همه می آموزد که شاد باشیم و از بدی ها و ناپاکی ها دوری کنیم تا این عقلی که مدخل ورودی حق قرار گرفته است، با نور الهی مزین شود.
بنیادی با بیان اینکه انسان با داشتن کتاب الهی از این عالم جدا شده و به عالم معنا سوق داده می شود، تصریح کرد: کتاب خدا برگرفته از کلمات طیبه است و انسان می تواند با توسل به خدا و رسول او و ائمه اطهار (ع) به حیات روحانی و جسمانی دست یابد.
بنیادی با بیان اینکه برگزاری پایگاه های تابستانی و افزایش مدارس قرآنی می تواند تاثیر بسزایی در گسترش فرهنگ قرآنی برای دانش آموزان داشته باشد، افزود: سال 90 سال جهش و حرکتی جهادی است که ضرورت دارد با همت تمام متصدیان این امر مهم سالی پر از معنویت را داشته باشیم.

 منبع: ایرنا

/ 0 نظر / 13 بازدید