محفل انس با قرآن کریم ویژه جوانان و نوجوانان در مسجد جامع دماوند برگزار شد

مسجدجامع شهرستان دماوند، جمعه شب و در شبی که مولای متقیان در ماه رحمت و ضیافت الهی و بهار قرآن، جام شهادت نوشید و در لیالی پربرکت قدر، عطرآگین از رایحه آیات نورانی قرآن شد.

در این محفل که جمعی از قاریان ممتاز استان و شهرستان و نیز جوانان و نوجوانان عضو کانون های مساجد شهرستان و 'احسان قاضی زاده' مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، امام جمعه شهرستان دماوند و جمعی از مسئولان شهرستان حضور داشتند، محفل انس با قران برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در حاشیه این مراسم با اشاره به شهادت مولای متقیان امام علی (ع)، تصریح کرد: حضرت علی (ع) مظهر دینداری و رافت و بالندگی است و در واقع این امام بزرگوار حافظ سرمایه ارزشمندی چون اسلام بوده است.

سید 'احسان قاضی زاده' برگزاری مجالس و محافل انس با قرآن کریم را گام نهادن در راه ولایت علوی دانست و بیان داشت: پایمردی به راه و اصول قرآن کریم بخشی از اهداف مجالس انس با قرآن کریم است که می تواند ره توشه ایی برای آدمی در تمامی طول زندگی باشد.

وی نقش کانون های مساجد را در توسعه و گسترش این گونه محافل برای جوانان و نوجوانان بسیار موثر دانست و خاطرنشان کرد: افزایش برنامه های متنوع قرآنی برای اعضای کانون های مساجد می تواند اشتیاق آنان را در یادگیری و انس با قران افزایش دهد.

رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند هدف از برگزاری این محفل قرآنی که برای نخستین بار در شهرستان با حضور اعضای کانون های مساجد برگزار می شود را آشنایی و نزدیکی هرچه بیشتر جوانان و نوجوانان با کلام الهی و ترویج فرهنگ قرآنی در بین آنان عنوان کرد.

'رمضان بصیرت' در ادامه با اشاره به لزوم ارتقای کیفیت تلاوت قرآن در شهرستان و نیز تاکید بر لزوم تدبر در آیات الهی، خاطرنشان کرد: قرآن کریم کتاب هستی و برنامه هدایت است و خشوع در برابر آیات قرآن، زمینه ساز هدایت قرآنی است.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت های ارزشمند کانون های مساجد در شهرستان دماوند، بیان داشت: در شهرستان دماوند 35 مسجد دارای امام جماعت وجود دارد که از این تعداد 30 مسجد آن دارای کانون های فعال و دارای مجوز می باشد که امروز نیز با حضور بیش از 400 نفر از اعضای کانون ها و مسئولان آنان، این محفل برگزار گردیده است.

در محفل انس با قرآن کریم، یکی از قاریان ممتاز استان و نیز 'مهدی اسدالهی' به عنوان قاری برتر شهرستان دماوند با قرائت زیبای خود به محفل رونق بخشیدند و گروه تواشیح 'آل یاسین' نیز با اجرای دلنواز خود بر حلاوت محفل افزودند.

گفتنی است در ادامه این برنامه مسئول کانون فرهنگی عاشورا و نیز سرپرست تیم قهرمانی 'دی.ام.ال' واحد دماوند در لیگ ربات امدادگر واقعی مطالب خود را در خصوص فعالیت های کانون فرهنگی عاشورا به عنوان باسابقه ترین کانون مساجد شهرستان و نیز حمایت از علاقمندان رباتیک در شهرستان بیان کردند.

در این برنامه نماهنگی از بیداری اسلامی که به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و کانون های فرهنگی این منطقه ساخته شده بود، به نمایش گذاشته شد.

این مراسم با قرعه کشی و اهدای جوایز به برگزیدگان مسابقات خاتمه یافت.

/ 3 نظر / 14 بازدید
بازاریاب

دوست عزیز سلام اگر تمایل دارید مدیریت قوی تری بر وبلاگ خود داشته باشید،امکانات بیشتری به مخاطبین خود ارائه نمایید و یا یک گام بزرگ برای ورود به دنیای وب مستران بردارید ما توصیه می کنیم همین امروز از امکانات رایگان ارائه شده توسط تیم اندیشه ی برتر نهایت بهره را ببرید و با تبدیل وبلاگ خود به وب سایت خواسته های خود را محقق کنید. هم اکنون اقدام کنید و از امکانات دامین و هاست رایگان برخوردار شوید http://designer.moshakhasat.com همچنین در صورتی که تمایل دارید از طریق وبلاگ خود کسب درآمد کنید آدرس زیر را نیز حتما ملاحظه بفرمایید http://www.moshakhasat.com/index.php?route=information/information&information_id=9 با تشکر 1345446181.76

موفقیت در کمین شماست

امروز گامی برای موفقیت برداشته اید؟ مجموعه ی آموزشی سریع خوانی همراه با نرم افزار ارائه شده توسط استاد بزرگ کتاب خوانی جهان مجموعه ی 7 راز بزرگ انگیزه مجموعه ی آموزشی استفاده از قدرت حافظه مجموعه ی آموزشی استفاده بهینه از شرایط بد و بدشانسی ها مجموعه ی آموزشی تفکر تحول برانگیز مجموعه ی آموزشی تمرکز جادویی مجموعه ی آموزشی راه های اجرایی کسب ثروت مجموعه ی آموزشی مثبت اندیشی و اعتماد به نفس مجموعه ی آموزشی پیروزی در تعاملات روزانه بسته ی آموزشی نکات طلایی برای موفقیت دانشجویان بسته ی آموزشی نکات طلایی در صحبت کردن با کودکان زود دیر می شود 942721628

یونس

با سلام : بات وجه به اخباری که اینجا از برگزاری انجمن ها ومحفل های قرانی زده اید نشان می دهد که شکر خدا از خادمین بسیاری بهر ه مند هستید . بنده حقیر پیشنهادی به ذهن ام رسید که اگر صلاح دیدید عمل کنید و اون اینکه با وجود چنین نیروی عظیم حیفه که از مطالب عمیق قرانی در این وبلاگ کم باشه . گروهی از دوستان رو موظف کنید که در اینجا با توجه به نیاز جامعه مطالب قرانی وراه کارهای قرانی رو بزنند تا قران عملا وارد زندگی همه بشه . بنده خدایی نا کرده قصد جسارت نداشتم . ان شالله که موفق باشید در ضمن اگر کمکی هم از بنده در این زمینه بر بیاید در خدمت ام . من الله التوفیق